Herkese Merhaba…

İlkler çok önemlidir.*

Hayatım boyunca bir çok makale yazdım, tezler yazdım, kitap yazdım ama köşe yazarlığı için bu ilk yazım.

Tatlı bir heyecan var içimde. Çünkü bu işe ilk defa başlıyorum.

Sizlerle şu denenmek için geldiğimiz dünya da bazı hakikatleri paylaşacağız. Madem ki hepimiz aynı imtihana tabiyiz. Paylaşmak hepimizin yükünü hafifletecek.

“Şefkatli ol.Herkes senin gibi zor bir mücadele veriyor” (Eflatun) hakikatine yürekten inandığım için yazılarım hep şefkat dolu olacak.

“İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir.Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.”gerçeğine inandığım için yazılarım önce kendime , nefsime hitap edecek.

İlkokuldan itibaren yöneldiğim sosyal konular ekseninde özellikle aile ,çocuk, özürlü,yaşlı gibi sosyal konular üzerine yazacağım.

Ve sizden gelen, merak ettiğiniz aile ,çocuk,özürlü,yaşlı üzerine fikir ,görüş,soru ve önerileri bu köşede paylaşacağız.

Özellikle insanın “dünya da ki küçük bir cenneti “ olan aile yazılarımın odağında olacak.Çünkü aile bu toplumun hem demiri hem çimentosu.

38 yıldır yaşadığım ve karış karış gezdiğim Anadolu,

22 yıldır yaşadığım Konya,

7 yıl sağlık eğitimim,

7 yıl din üzerine eğitimim,

10 yıl görev yaptığım Sağlık kuruluşları,

11 yıl görev yaptığım Sosyal hizmet kuruluşları,

Yazılarımın arka planını oluşturacak.

Tüm bu edindiğim bilgi ve tecrübeleri çok önemsediğim aile kurumunun muhafazası, yaşatılması , güçlendirilmesi adına kullanacağım.

İnanıyorum ki bu coğrafya ve bu millet  tüm dünyaya çok güzellikler verdi ve verecek.

Tarihin omuzlarımıza yüklediği bu kutsal ve değerli emanetin bilinciyle hakikat misyonerleri olarak sonunu bizim bilmediğimiz bir yol arkadaşlığına başlıyoruz.

”İki günü birbirine eşit olan ziyandadır, “Dün dünde kaldı cancağızım,bu gün yeni şeyler söylemek lazım”  hakikatlerine kulak vererek her gün değişen ve her sabah yeni bir Konya “Yeni Konya” gazetesinde birlikte olacağız inşallah. olarak günü karşılayan bu topraklarda

Başarı halis bir niyetin arkadaşıdır.

*07.11.2007 de gazetemde yayınlanan ilk   köşe yazım

Yorum Ekle