‘AİLE MEKTEBİ’ GÜZEL BİR UYGULAMA

Geçtiğimiz Cuma günü Adıyaman Kahta’da, Cumartesi, Besni’de, Pazar günü de Kahramanmaraş Pazarcık’ta ‘Aile Mektebi’ nin çalışmalarına katıldım.

3 ilçemizde de 2 bölüm halinde Ailede Huzur ve Mutluluğun yolları ve yöntemlerini ‘Aile Huzur ve Mutluluğu için 9 S’ kitabım çerçevesinde anlattım. İnsanlarımız ilgi ve iştiyakla dinlediler.

Büyükşehirlerden ziyade küçük yerleşim yerlerinde insanların bu eğitim çalışmalarına daha çok ihtiyaç duyduklarını ve daha büyük bir motivasyon ve gayretle katıldıklarını gördüm.

Çağdaş Aile Derneği 8 aylık bir periyotta adeta bir okul dönemi gibi Aile merkezli olmak üzere farklı konu ve onlarca eğitimleriyle ülkenin her tarafında ‘Aile Mektebi’ ismiyle bu çalışmaları yürütüyor.

Alanında yetkin,bu işin eğitimini almış,kendini ispat etmiş çok değerli eğitimci kadrosu var Aile Mektebinin.

Her şeyde devamlılık önemli. Aile Mektebi eğitimlerde bunu sağlıyor.Bir konu ve konukla değil,farklı konu ve konuklarla aile konusunda insanımıza kalıcı değerler kazandırıyor.

Aile toplumun hücresi dostlar.

Aile düzelirse toplum düzelir.

Aile Eğitimi konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak Kamu-Yerel Yönetim ve STK’ları yardımlaşmaya çağırıyoruz.

Uzun bir sürede ve yüzlerce uzmanın katkısıyla hazırladığımız Aile Eğitim Programını herkesin istifadesine açtık. www.aep.gov.tr den herkes programa ulaşabilir,materyallere sahip olabilir.

Özellikle STK ve Yerel Yönetimler Çağdaş Aile Derneğinin de içerisinde bulunduğu ADEF (Aile Dernekleri Fedarasyonu)’in başta ‘Aile Mektebi’ olmak üzere faaliyetlerini inceleyebilir ve modelleyebilirler.

Yaşadığımız toplumsal olaylar Aile Eğitimi konusunda seferberlik ilan etmemiz gerektiğini ortaya koyuyor.

Kendi kurumlarında bu seferberliği ilan ederek Aile Müessesemize büyük katkılar yapan başta Abdullah Büyük,Sami Sorgun,Muzaffer Büyük ve Hüseyin Bulut Beyefendiler olmak üzere tüm yönetici ve emek verenlere teşekkürlerimi sunuyor,çalışmalarının artarak devamını diliyorum.

Yorum Ekle