29 MART SEÇİMİ HERKES İÇİN CİDDİ ANLAMLAR TAŞIYOR.

Milletimiz bir kez daha büyüklüğünü gösterdi. Bir kısım zorluklara rağmen büyük bir çoğunlukla demokrasi şölenine katıldı. Olgunluk içerisinde 48 milyon sandığa gitti ve sonucu saygıyla karşıladı. Politikacıların önüne öyle bir siyasi tablo koydu ki ders almayan kalmasın.

AK Partiye: ”Rehavete kapılma, gevşeme ,”ceketi koyarsan seçmem”, kadrolarını gözden geçir, gerginlik politikası “Ergenekon yapılanmasının ülkeye dikte ettiği bir politikaydı; Onlar tasfiye sürecinde iken sen gerginlik politikası yapma, asla “öteki” leştirme bu işten zararlı çıkarsın, insanlar eski kimliklerine bürünürler, bu bir yerel seçimdi, aday seçimi önemliydi, başbakana seni severiz ama bizim sevdiğimizi koyarsan seçeriz, kriz teğet değildi, batmanın tek sebebi de beceriksizlik değildi, başarılı olduğun yerleri özellikle Konya merkezi iyi oku, çok önemli dersler var” dedi. v.b.

CHP’ye: “Açılımlara devam et, hata yapana sahip çıkma, vitrini yenile, Elmadağ ilçesini iyi oku, gerilimden uzak dur, laiklik tartışması yapma, çözümler üzerine siyaset yap, kenarlarda gezme merkeze doğru hareket et” dedi.

MHP’ye: ”Çözüm siyasetine devam et, ülkenin önünü açan her hamleni görüyor ve takdir ediyorum, aday belirleme de daha hassas davrandın ve faydasını gördün, seçime iyi hazırlandın, seçim günü de dahil hiç gevşemedin, aynı sıkılıkta çalışmalara devam et, gerginlik politikasından uzak durdun, durmaya devam et” dedi.

BBP’ ye “Muhsin Başkanın “platonik aşkım” dediği Sivas’ı vererek vefanın sadece İstanbul’da bir semt ismi olmadığını gösterdi. Ekibine Muhsin Başkanın ilkeleriyle çizdiği yolu izlemeye devam edin” dedi.

SP’ ye “Vitrini yenilemeye ve çok çalışmaya devam edin, gerginlik siyasetinden uzak dur, asla “ötekileştirmeyin” dedi.

Eeee… Millet daha ne desin… Arife işaret yeter ! “İşaretlere dikkat edin, ihmal etmeyin ,gevşemeyin, benim önüme sandık yine gelecek dersinize iyi çalışın haa” dedi.

Yorum Ekle