VÜCUT DENEN AĞIRLIĞI SPORDA ÇOK İYİ KULLANIRIM

83 kiloyum. Bu ağırlığı günün her saatinde aktif olarak kullanırım. Tek başında bana spor olarak çoğu zaman vücudumla yaptığım eksersizler yeterli gelmektedir.

Mesela: Namaz kılarken her aşamada rükû ve secdeyi tam anlamıyla yaparım. Secdede siz tüm ağırlığınızı zemine temas eden organlarınıza verdiğiniz zaman bunu hissedersiniz. Hakkını vererek yaptığınız rükû, secde, kıyam hem vücudunuzun zekâtı hem de sporudur. Gönlünüzü koyarak ve sağa sola verdiğiniz selam ile, ehemmiyet vermeden geçiştirdiğiniz selam çok farklıdır.

Günlük hayatta oturup kalkmadan hiç üşenmem. Odamda misafirim yoksa telefonla genelde ayakta ve gezerek konuşurum. Bilirim ki ayakta oturmaya göre beyin %15 daha verimli çalışıyor.

Vücudumuzda 212 kemik 360 kas var. Otururken, kalkarken, eğilirken, yürürken, koşarken, ayakta dururken bu 212 kemiği ve 360 kası şuurlu kullanırsak hem özelde onların sağlığı hem de genelde bizim sağlığımıza büyük katkı yapmış oluruz. Koltuğumuzda otururken dahi birçok faydalı eksersizler yapabiliriz.

Yorum Ekle