Uzm. Cemil PASLI Öz Geçmiş Cv

Uzm. Cemil PASLI

1969 yılında Tokat İli Zile İlçesi Çeltek köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Zile Alparslan Ortaokulunda okudu. Kırklareli 60. yıl Sağlık Meslek Lisesinde 1.ve 2. sınıfı, Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde 3 ve 4. sınıfı yatılı okudu.
1987 yılında Sağlık Memuru oldu. Yozgat-Çekerek-Kazankaya kasabasında 1 yıl Sağlık memurluğu yaptı.
1988’de Konya’ya atandı. Aynı yıl girdiği Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1993’de bitirdi.
1993 yılında ikinci Yüksek Okulu olarak Konya Sağlık Eğitim Enstitüsü’ne başladı ve 1996 da mezun oldu. Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni olarak memuriyetine Giresun Görele SML’de devam etti.
1997’de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yaptı. Doktoraya devam ediyor.
Çalışmalarını ‘Alevilik’ üzerine yoğunlaştırdı, Alevilikle ilgili bir çok çalışmaya katıldı. Alevilikle ilgili eserini ‘Türk Aleviliği’ ismiyle yayınladı.
2013 yılında çalışmalarla genişlettiği eserini ‘’Anadolu Aleviliği’’ ismiyle tekrar bastırdı.
Alevilik konusunda 3. çalışması ‘Modern Alevilik’ isimli kitabının çalışmaları devam ediyor.
1997 yılında Giresun Görele SML’den ayrılarak , Konya Erkek Yetiştirme Yurdunda Öğretmen olarak göreve başladı ve 2004 yılına kadar bu göreve devam etti.
2004 yılında Konya Huzurevi YBRM de Müdür Yardımcılığı görevinde 2004-2006 yılları arası görev yaptı. 2006 yılında Konya Shçek İl Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kurulmasıyla birlikte Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı olarak bu göreve 2015 Mayısına kadar devam etti. Aile alanında onlarca projede görev aldı , yüzlerce eğitime katıldı.
Aile ve Sosyal Araştırmalar Kurumunun İletişim, hukuk, iktisat, sağlık ve medya okuryazarlığı alanlarında hocaların katıldığı özel bir eğitimle Aile İletişim ve Eğitim Uzmanlığı sertifikasıyla Eğitici Eğitimi yapabileceğimize dair yetkilendirildi. Genel Müdür şu an Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapan Prof.Dr. Ayşen Gürcan idi. Hollanda Spirit Foundation le 5 yıl karşılıklı bu işin uzmanlarıyla çalıştı.
2006-2011 yılları arasında Konya Aile Merkezi  Müdürlüğünü vekaleten yürüttü.2006 dan beri ‘Aile’ konularına da yoğunlaşan yazar ‘Aile’ konusunda yüzlerce eğitim ve konferans verdi. Televizyon ve Radyo programına katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığının 81 İl Müftülüğü çalışanları için düzenlediği ‘Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum’ projesinde ‘Aile İçi İletişim’ dersleri veriyor. Aynı dersi DİB’nın Hizmetiçi Eğitim Gruplarına da veriyor.
Kamu ve STK çalışmalarını ‘Aile’ konusuna yoğunlaştıran yazar , bu konuda yüzlerce konferans ve eğitim verdi, eğitim aldı. Eğitimlerinden derlediği bilgilerden oluşan ’Aile Huzur ve Mutluluğu için 9 S ‘kitabını Eylül 2013 de bastırdı.
Kısa sürede birinci baskısı biten kitabın 2. baskıyı Kasım 2014 tarihinde yaptı.
2. baskısı da hızla tükenen kitabın 3. baskısı Eylül 2015 de yaptı.
3. baskısı da tükenen kitap 2016 da 4. baskıya ulaştı.
2017’de İbrahim Günay’la birlikte 5. kitabı Bilge Kral Aliya’nın Cami’si kitabını bastırdı.
Ayrıca Yüksek Lisans tezi ‘İslam Düşünce Tarihinde İlk Akılcılar ‘Mutezile’ , Büyük Patlama Nerede-Ne Zaman-Nasıl ve Nasıl Zayıfladım ? kitaplarını da yazdı ve baskıya hazır hale getirdi.
2007 yılından itibaren düzenli olarak Yeni Konya, Belge gibi gazetelerde, birçok web sitelerinde (www.belge.com.tr , www.konhaber.com.tr, www.dogruses.com.tr, www.bilgiagı.com.tr)  köşe yazarlığı sürekli, çeşitli dergi ve gazetelerde bazen makaleleri yayınlanmaktadır.
Askerliği 2000 yılında Bedelli olarak Karabük’te yaptı. Konya Yazarlar Birliği Üyesi, Konya Platformu Derneği Başkan Yardımcısı, Aileyi Destekle Derneği Yönetim Kurulu Derneği Başkanlığını yürütüyor.
Mayıs 2015 tarihinde Karaman ve Aksaray’ın da bağlı olduğu Konya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü görevine asaleten atandı. 2017’de Afyonkarahisar Basın Yayın Bölge (Eskişehir, Kütahya, Uşak) Müdürlüğüne atandı. 2018’de Bygm Genel Müdürlüğünde Araştırmacı olarak çalıştı. 2019’dan beri Selçuk Üniversitesi’nde çalışıyor.
İngilizce ve Arapça bilmektedir.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum Ekle