“Bilgi ve enformasyon çağındayız”

Basın Yayın ve Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürü Cemil Paslı, yaptığı yazılı açıklamada Bilgi ve enformasyon çağındayız dedi.

“Bilgi ve enformasyon çağındayız. Bilgiye yatırım yapan kazanıyor.
 
Sağlıklı bilgiye vaktinde ve doğru şekilde ulaşma konusunda basınımız çok önemli bir yerde duruyor.
 
İnsanın hayatı için temiz hava ve sağlıklı gıda ne kadar önemli ise, doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşmakta en az o kadar önemlidir.
 
Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü olarak, ülkemizin bu önemli bölgesinde insanımızın doğru bilgiye vaktinde, doğru yollarla ulaşması çaba ve gayreti içerisinde olacağız.
 
İl Müdürlüğümüz Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmetlerini yürütmektedir.
 
İlgili makamların ve kamuoyunun zamanında ve doğru bilgilendirilmesi ile görev alanımızda bulunan Afyonkarahisar, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin tanıtımına yönelik faaliyetlerin yanı sıra, basın mensuplarımızın çalışmalarını kolaylaştırıcı imkanların oluşturulması ve basın mensuplarımızın meslek içi eğitimlerine katkı sağlayacak faaliyetleri yürütme gayretinde olacağız.
 
Yazılı, görsel, işitsel ve internet medyası olmak üzere 150 basın kuruluşu bölgemizde faaliyet göstermekte olup, bu kuruluşlarda görevli 194 sarı basın kartı sahibi basın mensubumuz çalışmaktadır.
 
Köklü ve kurumsal bazda çalışan kaliteli bir yerel basına sahip olma avantajının farkındayım.
 
Tarihi günlerden geçtiğimiz bu önemli zaman diliminde, 1920 yılında 6 no’lu kanunla kurulan, milli mücadelede stratejik görevler üstlenmiş bir kurumun çalışanı olarak yüklendiğiz misyonun öneminin farkında olarak, Cumhurbaşkanımızın liderliği, Başbakanımızın rehberliği, Bakanımızın öncülüğünde, Valilerimiz ve Belediye Başkanlarımızın destekleriyle bütün medya çalışanlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde bölgemizin hak ettiği yere gelmesinde elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağımızı kamuoyuyla paylaşır, saygı ve hürmetlerimi sunarım.”dedi.

Yorum Ekle