UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NDE AİLE KONFERANSI

Uşak Üniversitesi İslam Araştırmaları Uygulama Merkezi ile işbirliği yapan Uşak İl Müftülüğü üniversitede 4 Kasım 2014 tarihinde “Haydi Gençler Değerlerimize Sahip Çıkalım” adıyla bir konferans düzenledi.

Üniversite rektörü Prof Dr. Sait Çelik, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan, Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan, akademisyenler ve öğrencilerin katılımına ev sahipliği yapıldı.

Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş açılış konuşmasını yaparken “Haydi Gençler Değerlerimize Sahip Çıkalım” projesi kapsamında farklı farklı etkinlikler tertiplediklerini ifade ederek, Uşak Üniversitesi’nin de ortaklığıyla bu etkinlikler dahilinde üniversitede bu konferansın gerçekleşmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Konferans Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşirken Uzman Cemil Paslı’da konuşmacı olarak yer aldı. Cemil Paslı aile kavramının ehemmiyetinden bahsederken hayatı daha anlamlı kaliteli ve dolu yaşamak için huzur dolu ve mutlu birliktelikler oluşturulması gerekliliğinden de bahsetti. Bir insanın eşiyle beraber bütün bir insan olduğunu belirten Paslı ailelerdeki en büyük problemin “haklı benim” kavgaları olduğunu vurguladı. Haklı değil mutlu olmak istiyorum gibi bir değerimizi unutmamamız gerektiğini de ekledi.

Konferansın ardından Prof. Dr Sait Çelik, Uzman Cemil Paslı’ya katıımından dolayı teşekkür etti ve bir plaket sundu.

Uzman Cemil Paslı konuşmalardan sonra kitaplarını imzaladı.

Yorum Ekle