Selçuklu’dayız.Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesinde ‘Aile Huzur ve Mutluluğu’ nun Sırları konuşuldu.

Programda Uzman          Yazar Cemil Paslı, ailenin toplumun çekirdeği olduğuna dikkat çekti. “Aileyi korumamız gerekiyor” diyen Paslı, toplumsal huzurun ailedeki huzura bağlı olduğunu anlattı.

Okulun konferans salonunda icra edilen programda Uzman Cemil Paslı, ‘Aile Huzur ve Mutluluğu için 9 S’ konulu bir söyleşi yaptı. Programın açılışında konuşan okulun edebiyat öğretmeni Volkan Erikçi konu başlığı ile alakalı olarak ailenin dünyada insanın küçük bir cennet olduğunu ve bu cennete kazanmak için neler yapılmalı konusunda öğrencilerin Uzm. Cemil Paslı’yı iyi dinlemeleri gerektiğini ifade etti.

BU ‘S’LER ÇOK ÖNEMLİ

Daha sonra konuşmasına başlayan Uzm. Cemil Paslı, kitabının da adı olan “Aile huzur ve mutluluğu için 9 ‘S”nin önemine işaret etti. Paslı, ailede “Sevgi, Sofra, Seyahat, Sistem, Samimiyet, Sayfa, Seccade, Sohbet ve Sabır” birliğinin olması gerektiğini dile getirdi. Ailenin toplumun çekirdeği olduğuna dikkat çeken Paslı, “Aileyi korumamız gerekiyor” dedi ve toplumsal huzurun ailedeki huzura bağlı olduğunu anlattı.

Paslı, konuşmasında “Aile, ilk olarak cennette Yüce Yaratıcı tarafından kurulan, sürekli cennetten bir huzuru ve mutluluğu içinde barındıran; temelleri, esasları, yönergesi Yüce Yaratıcı tarafından belirlenmiş en önemli sosyal müessesedir. O, toplumun çekirdeği ve rengidir. Şekil ve âdet olarak birbirine çok benzeyen, içerik ve öz itibariyle tamamen birbirinden farklı ama birbirini tamamlayan iki varlığın birleşmesiyle ortaya çıkan huzur ve mutluluğun en önemli merkezidir” dedi.

PASLI KİTAPLARINI İMZALADI

Uzman Cemil Paslı’ nın, ‘Ailenin huzur ve mutluluğu için 9 S’ konulu konuşması öğrenciler ve öğretmenler tarafından ilgiliyle takip edildi. Programın sonunda konuşmacı Cemil Paslı kitaplarını imzaladı.

Yorum Ekle