Paslı, ‘Bayramlar iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günlerdir’

Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günler olduğunu söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Paslı mesajında, Yılda iki defa idrak ettiğimiz bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günler olduğunu söyleyerek, “insanları birbirine bağlayan temel bağ iletişim, yani dildir. İnsan eti yenilmez, derisi giyilmez, insanın tatlı dilden başka nesi var ki” dedi.

Peygamber Efendimizin “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifini de hatırlatan Paslı, Peygamber Efendimizin “Aranızda selamı yayınız” sözüyle de iletişimin temeli olarak selamı belirleyerek, iletişimin önemini imana bağladığını” ifade etti. Dini inancımıza göre iki Müslüman’ın 72 saatten fazla birbiriyle küs durmasının haram olduğunun altını çizen Paslı, idrak edeceğimiz mübarek Ramazan Bayramını vesile kılarak özellikle küs olduğumuz kardeşlerimizle barışmayı, sıla-i rahimde bulunmayı, garip gureba ve fakir fukarayla bayramlaşmayı unutmamamız gerektiğini” sözlerine ekledi.

Paslı, Tüm İslam aleminin huzurlu ve mutlu bayramlara kavuşması dilek ve temennisiyle, inananların mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti.

Yorum Ekle