Kurban Bayramı Mesajımız:‘Bayramlar sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günlerdir’

Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim, sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günler olduğunu söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Paslı mesajında, Yılda iki defa idrak ettiğimiz bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği, sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günler olduğunu söyledi.

Peygamber Efendimizin “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifini de hatırlatan Paslı, Peygamber Efendimizin “Yapacağınız zaman birbiriniz seveceğiniz şeyi söyleyeyim mi ? Aranızda selamı yayınız” sözüyle de iletişimin temeli olarak selamı belirleyerek, iletişimin önemini imana bağladığını” ifade etti. Dini inancımıza göre iki Müslüman’ın 72 saatten fazla birbiriyle küs durmasının haram olduğunun altını çizen Paslı, idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramını vesile kılarak özellikle küs olduğumuz kardeşlerimizle barışmayı, sıla-i rahimde bulunmayı, sadece zenginlerle değil, garip gureba ve fakir fukarayla bayramlaşmayı unutmamamız gerektiğini” ifade etti.

Son günlerde artan ve milli birlik ve kardeşliğimizi hedef alan terör olaylarına değinen Paslı, “Terör belasının amacının 1000 yıldır birlikte yaşatılan Türk-Kürt kardeşliğini hedef aldığı bilinciyle bu mübarek günleri değerlendirerek kardeşliğimizi yeniden pekiştirmeliyiz’’ dedi.

Milli Birlik ve beraberliğimizi devam ettirme mücadelesi sürecinde hayatını kaybeden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabr-ı cemil diliyorum” dedi.

Paslı, Tüm İslam aleminin daha huzurlu ve mutlu bayramlara kavuşması dilek ve temennisiyle, inananların mübarek Kurban Bayramını tebrik etti.

Yorum Ekle