Konyalı yazarlar olarak imza gününde kitaplarımızı imzaladık.

KONYALI YAZARLAR OKUYUCULARIYLA BULUŞTU.

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hasan Coşar’ın Konya’daki kütüphaneler hakkında verdiği bilginin ardından programa geçildi. Yazarlar Duran Çetin, Hüzeyme Yeşim Koçak, Zeki Oğuz, Melahat Ürkmez, Kazım Öztürk, Cemil Paslı, Hasan Uzun, Ayşe Ünüvar, Lütfi Şahin, Murat Mahya Gürses, Havva Nur Kepir, Tuba Duman ve Fatma Tutak okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladılar. Yoğun ilginin olduğu programda TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu da yazarların imzalı kitaplarını alarak katılımlarından dolayı çeşitli hediyeler takdim etti.

KONYALI YAZARLAR DONANIMLI

Açış konuşmasını yapan TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu, medeniyetimizin yeniden inşasında fikirlerin önemine işaret ederek, Konyalı yazarların bu çabaya katkı sağlamak için hazır ve donanımlı olduklarını söyledi. Okumanın ve yazmanın soylu bir eylem olduğuna dikkat çeken Köseoğlu, “Bizim kadim kültürümüzde ‘okumak’ eylemi, büyük önem taşır. Bebek doğduğunda kulağına ezan okuruz.

Dedelerimiz ve ninelerimiz torunlarının üzerine nazarlardan korunsunlar diye dualar okurlar. Gençler evlenirken ya da askere giderken yine dualar okuyarak uğurlanırlar. Çanakkale’de olduğu gibi, düşman vatanımıza kastederse, biz de onların canına okuruz. Öyle ki; Kur’an’ın ilk emri de ‘Oku’ olmuştur. Fakat elbette ‘Yaradan Rabbinin adıyla Oku’ denilerek, okumak fiilinin nasıl yapılması gerektiğine de işaret vardır. Kütüphaneler Haftası vesilesiyle düzenlediğimiz imza gününe katılan yazarlarımızın her biri Konya kültürüne önemli katkılar sunmuş isimlerdir. Ben buradan programımıza katılan kıymetli yazarlarımıza, değerli misafirlerimize ve okurlara teşekkür ediyorum. Kule Site yönetimine de programımıza sağladıkları katkıdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle