Konya’dayız. Osman Gazi İ.O.’nda Uzm. Cemil Paslı, ‘Ebeveyn-Çocuk İlişkisi’ni anlattı

‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Uzm. Cemil Paslı, ‘Ebeveyn Çocuk İlişkisi’ başlıklı seminer verdi.

Osmangazi İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde uzman Cemil Paslı, anne ve babaların çocuklarına karşı takınması gereken tavrın ne olduğunu anlattı.

Paslı verdiği seminerde şu ifadelere yer verdi: “Okullar Hayat Olsun Projesi, okulların eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknolojileri sınıflarının, çok amaçlı salonlarının, konferans salonlarının, spor salonları ve okul bahçelerinin velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması; okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer “hayat boyu öğrenme merkezi” ve eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesini amaçlamaktadır.

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile belediyelerin imkânları işbirliği halinde okullarda halkın hizmetine sunulmaktadır. Konya’da Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Aile Destek merkezi (KADEM), İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte bu proje kapsamında Okullarda ‘Ebeveyn Çocuk İlişkisi’ konulu seminerler yapıyorlar.”

Konferansın kalabalık ve coşkulu geçmesinde Osman Gazi İ. O. Müdürü Mustafa Aydın ve ekibinin büyük katkısı oldu. Uzm. Cemil Paslı, bu güzel organizasyon için özellikle Mustafa Aydın ve ekibine teşekkür etti.

Geçen Haftalarda 3 okulla başlayan ,bu hafta Osman Gazi İlköğretim Okuluyla devam eden seminerler bundan sonra da devam edecek.

Yorum Ekle