Konya Selçuk Üniversitesi’nde ‘Engelsiz Yaşam’ konulu Panel

Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Konya Çalışma ve İş Kurumu,Konya Ticaret Odası ve  Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi tarafından düzenlenen Engelsiz Yaşam konulu panele katıldı.

Engelli öğrenciler başta olmaz üzere engelli vatandaşlara yönelik faaliyetlerin anlatıldığı panele Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil Paslı ile Konya Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Muzaffer Akgün katıldı. Panel Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı öğrencilerinin verdiği Türk Sanat Müziği dinletisi ile başladı. Dinletinin ardından konuşmacılar kendi alanlarına ait çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi. İŞKUR olarak engelli vatandaşlara yönelik Aktif İş gücü Hizmetleri, korumalı işyerleri ve işyeri kurmak için verilen hibe ve destekler hakkında detaylı bilgi veren Konya Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Muzaffer Akgün engellilere yönelik son istatistikleri de katılımcılarla paylaştı.

Panel Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Özlem Karakuş tarafından katılımcılara verilen teşekkür plaketi ile son buldu.

Yorum Ekle