Konya Life Dergisi bizi böyle anlattı: Sıra dışı Bir Bürokrat

Aslen Tokat Zileli olan Cemil bey 1985 yılında Sağlık Meslek Lisesi 3. Sınıfı okumak için Konya’ya gelmiş ve çok sevmiş Konya’yı. Liseden sonra hem çalışmış hem okumuş. Üstelik bu yoğunlukta bir değil iki fakülte bitirmiş Yüksek Lisansını da tamamlamış, halen doktoraya devam ediyor. Sağlık Kuruluşları ve sosyal hizmet kuruluşlarında çeşitli görevler yaptıktan sonra 2006’da atandığı Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcılığı görevine devam ediyor.

Alanında onlarca projede görev almış ve yüzlerce eğitime katılmış. Halen bu manada Diyanet İşleri Başkanlığının 81 İl Müftülüğü çalışanları için düzenlediği ‘Sağlıklı Birey, Mutlu Aile, Huzurlu Toplum’ projesinde ‘Aile İçi İletişim’ dersleri veriyor. Aynı dersi DİB’nın Hizmetiçi Eğitim Gruplarına da veriyor.

Çağdaş Aile Derneğinin ülke genelinde yürüttüğü Aile Mektebinin eğitimcilerinden. Kamu ve STK çalışmalarını ‘Aile’ konusuna yoğunlaştıran yazar, bu konuda konferans ve eğitim verdi, eğitim aldı. Bu tecrübelerinden derlediği bilgilerden oluşan ‘Aile Huzur ve Mutluluğu için 9 S’ isimli kitabı 2013’de yayınlanmış.

2007 yılından itibaren düzenli olarak Yeni Konya, Belge gibi gazetelerde, bazı web sitelerinde köşe yazarlığı yaparken çeşitli dergi ve gazetelerde de makaleleri yayınlanıyor. Tüm çalışmalarını kişisel web sitesi olan www.cemilpasli.com adresinde toplayan Cemil Paslı İngilizce ve Arapça biliyor. Cemil Paslı ile yaptığımız söyleşi Konya Life 53. sayımızda.

Daha geniş bilgi için : http://www.konyalife.com.tr/haber/siradisi-bir-burokrat-cemil-pasli.html

 

Yorum Ekle