Genç Mehir Derneği tarafından organize edilen “Modernizm’in Aileye ve Gençliğe Etkisi” konulu çalıştay gerçekleştirildi.

Genç Mehir Derneği tarafından organize edilen “Modernizm’in Aileye ve Gençliğe Etkisi” konulu çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştaya Genç MEHİR, Genç MÜSİAD, Genç AKTİSAD, Genç ASKON, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi Gençlik Konseyi Başkanları ile ekibi katıldı.

Çalıştayın akademik heyetinde KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülkerim Bahadır, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akgül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdür Yardımcısı Uzman Cemil Paslı ve MEHİR Vakfı Genel Başkanı Mustafa Özdemir yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Genç Mehir Vakfı Genel Başkanı Cengiz Çivi, Modernizmin aile ve gençlik üzerindeki etkilerini araştırıp, sorunları bularak, çözüm önerileri şeklinde bir çalıştay sonucu çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, “Gençlik ve aileye yönelik yapılan çalışmalar, şüphesiz geleceğe yapılan hizmettir. Bu alandaki sorunların giderilmesi ise ancak problemlerin özüne inilip, iyi analiz edilmesi ile mümkündür. Günümüzün öncelikli sorunlarından olan ve geleceğimiz hakkında büyük ehemmiyet teşkil eden bu konu ve yapılacak çalışmaları önemli bir hizmet olarak değerlendiren Genç Mehir, şehrimizde bulunan üniversitelerin öğrenci toplulukları, şehrin menfaati doğrultusunda faaliyet gösteren genç sivil toplum kuruluşları ve görüşleriyle çalıştayımıza katkı sağlayabilecek akademisyenlerin katkıları ile ilk çalıştayını gerçekleştirmiştir.” dedi.

Konuşmanın ardından Konya STK’ları gençlik yapılanmaları ve üniversitelerden gelen Gençlik Konseyi üyeleri, modernizm, aile ve gençlik üzerinde yaşanan olumlu ve olumsuz konuları tartışarak fikir alışverişinde bulundular.

Öğrencilerin konuşmalarının ardından, çalıştayda Akademik heyette bulunan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KOP İdaresi olarak gençleri önemsediklerini belirterek bütün STK’lar ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Yorum Ekle