BYEGM’DE Cemil Paslı dönemi başlıyor

2006 yılından bu yana Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcılığı yapan Uzman Cemil Paslı, Basın Yayın Enformasyon Konya İl Müdürlüğüne atandı. Sektörü yakından takip eden Paslı, İngilizce ve Arapça biliyor.

“BİLGİYE YATIRIM YAPANLAR KAZANIR”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, Konya Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü olarak atandı. Paslı’nın ilk ziyaretçileri, Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu, Aliya Ali İzzet Begoviç Camii İmar ve Güzelleştirme Derneği Başkanı İbrahim Günay, Aliya İzzet Begoviç Camii İmamı Rahim Varış ve iş adamı Muhammet Ercengiz’di.

Çağımızın bilgi çağı olduğunu ve bilgiye yatırım yapanların kazandığını belirten Cemil Paslı, sağlıklı bilgiye vaktinde ve doğru şekilde ulaşma konusunda basının, çok önemli bir yerde durduğunu söyledi. İnsanın hayatı için temiz hava, helal ve sağlıklı gıda ne kadar önemli ise doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşmanın da en az o kadar önemli olduğunu vurgulayan Paslı, “Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü olarak ülkemizin bu önemli bölgesinde insanımızın doğru bilgiye vaktinde, doğru yollarla ulaşması için çaba ve gayret göstereceğiz” dedi

“KALİTELİ BİR YEREL BASINA SAHİBİZ”

Basın Yayın Enformasyon Konya İl Müdürlüğünün, hizmetlerini Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde yürüttüğünü ifade eden Paslı, ilgili makamların ve kamuoyunun zamanında ve doğru bilgilendirilmesi ile görev alanlarında bulunan Konya, Karaman ve Aksaray illerinin tanıtımına yönelik faaliyetlerin yanı sıra, basın mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırıcı imkanların oluşturulması ve basın mensuplarının meslek içi eğitimlerine katkı sağlayacak faaliyetleri yürütme gayretinde olacaklarını kaydetti.

Konya’da; yazılı, görsel, işitsel ve internet medyası olmak üzere toplamda 190 basın kuruluşunun faaliyet gösterdiğini hatırlatan Paslı, bu kuruluşlarda 275 sarı basın kartı sahibi basın mensubunun çalıştığını, köklü ve kurumsal bazda çalışan kaliteli bir yerel basına sahip olma avantajının farkında olduğunu anlattı. Basın mensuplarıyla uzun bir süre birlikte çalışma imkanı bulduğunu ve kendisinin de onlardan birisi olduğunu belirten Cemil Paslı, “bir başkent, daima başkenttir. Tarihin bize yüklediği misyonun öneminin farkında olarak,

Cumhurbaşkanımızın liderliği, Başbakanımızın rehberliği, Başbakan Yardımcımızın öncülüğünde, Valimizin destekleriyle bütün medya çalışanlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde bölgemizin hak ettiği yere gelmesinde elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağımızı kamuoyuyla paylaşır, saygı ve hürmetlerimi sunarım” diye konuştu.

CEMİL PASLI KİMDİR?

1969 yılında Tokat ili Zile İlçesi Çeltek köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Zile’de Alparslan Ortaokulunda okudu. Kırklareli 60. yıl Sağlık Meslek Lisesinde 1.ve 2. sınıfı, Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde 3 ve 4. sınıfı yatılı okuyarak 1987 yılında Sağlık memuru oldu. Yozgat’ta 1 yıl Sağlık memurluğu yaptı. 1988’de girdiği Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1993’te bitirdi. Aynı yıl Konya Sağlık Eğitim Enstitüsü’ne başladı ve 1996 da mezun oldu. Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni olarak memuriyetine devam etti. 1997’de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yaptı. Seminer tezi olan “Aleviliğin Ortaya Çıkışı” çalışmasını genişleterek “Türk Aleviliği“ ismiyle Gündönümü yayınlarından 2006 yılında bastırdı. 2007 yılında “Tarihi, Kültürel, Folklorik Açıdan Alevilik“ gündemli Abant Platformunun düzenlediği toplantıya katıldı. Alevilikle ilgili birçok çalışmaya katıldı. 1997 yılında SHÇEK Erkek Yetiştirme Yurdunda Öğretmen olarak göreve başladı ve 2004 yılına kadar bu göreve devam etti. 004-2006 yılları arasında Konya Huzurevi YBRM’de Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2006 yılında Konya SHÇEK İl Müdür Yardımcılığı görevine, 2007’de Aile Danışma Merkezi Müdür V. görevine atandı. Halen  aynı görevlerine devam ediyor. Çeşitli dergi ve gazetelerde bazen makaleleri yayınlanmaktadır.

Konya Yazarlar Birliği üyesi, evli ve 3 çocuk babası olan Cemil Paslı, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Yorum Ekle