Konyalı yazarlar, okurlarıyla buluştu

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından 29 Mart04 Nisan Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Kule Sitede bir program düzenlendi. Düzenlenen programa Zeki Oğuz ve Seher Aydının yanı sıra Cemil Paslı, Hüzeyme Yeşim Koçak, Kazım Öztürk ve Melahat Ürkmez katıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü ve Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Köseoğlu’nun da yazarlara kitap imzalattığı program oldukça renkli geçti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği buluşmada yazarlar, gelen insan sayısının beklediklerinden fazla olduğunu söylediler. Küçük çocukların da ilgi gösterdiği buluşmada yazarlar okurlarıyla buluşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, yılın dördüncü programını Sille Evi’nde gerçekleştirdi. Seçkin bir dinleyici topluluğunun katıldığı program, şube başkanı Bekir Şahin’in açış konuşmasıyla başladı. Kütüphane Haftası dolayısıyla yapılan program ve girişimlerin umut verici olduğunu belirten Şahin, TYB’nin bu çalışmalarda üzerine düşeni zevkle yerine getirdiğini vurguladı.

Yazarlar Buluşması’nı yöneten Ümit Savaş Taşkesen, okuma ve kitaplar sayesinde kalıcı dostlukların, verimli birlikteliklerin ortaya çıktığını vurguladı. İbrahim Demirci, ülkemizde kitap ve okuma denince hatırlanması gereken olgulardan birinin Bediüzzaman Said Nursi ve talebelerinin tesis ettiği büyük okuma hareketi olduğunu hatırlattı. Dinleyicilerin soruları ve katkılarıyla devam eden program, TYB Konya Şubesi başkanı Bekir Şahin’in özetleyici değerlendirmesiyle sona erdi

Yorum Ekle