YENİ TÜRKİYE’YE GEÇİŞİN YOLU İÇİMİZDEKİ ‘ERGENEKON’ LARI TEMİZLEMEKTEN GEÇİYOR.

23 Eylül 2008 tarihiydi.

Ramazan ayının son 10 gününe girmiştik.

İddia edilen Ergenekon terör örgütüne dair bir yazı yazmıştım.

Yazının başlığı:İÇİMİZDEKİ ERGENEKONLARI TEMİZLEME ZAMANI’ idi.

Bu gün 08 Ocak 2015 Perşembe.

Yeni Türkiye’yi, 2023 ve 2053 ve 2071 hedeflerini konuşuyoruz.

O  tarihte farklı bir Ergenekon tarifi yapmıştım.

Maalesef zaman beni haklı çıkardı ve o gün en yüksek sesle Ergenekon diye feryat edenler,o gün şikayet ettikleri tüm olumsuz olayların başka bir versiyonu ile olarak karşımıza çıktılar.

O gün Kırmızı renklisini gördüğümüze Ergenekon’un bu gün yeşil renkli olanını yaşıyoruz.

Dostlar;

Müsaade ederseniz o günkü yazından kısa bir alıntıyla tespitimi sizinle paylaşayım,zamanın  tarifi ne kadar doğruladığına siz de hak vereceksiniz.

Ramazan ayının son 10 gününün verdiği manevi havanın da etkisiyle şöyle yazmıştım;

‘’ Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu günahlardan bağışlanmak olan Ramazan ayının son günlerindeyiz. Yani final oruçlarını tutuyor, sahurlara kalkıyor, hatimlerimizin son cüzlerini okuyoruz.

Peki Ramazan orucu bizde nasıl bir değişiklik yaptı. Ramazan ayına başladığımız 1 eylül tarihi ile bu gün arasında bizde ne gibi değişiklikler oldu. Başımızı iki elimizin arasına alıp bu muhasebeyi yapmanın tam zamanı dostlar.

Muhasebemizi iyi yapalım ki son düzlüğüne girdiğimiz bu rahmet ayında ,  unuttuğumuz ihmal ettiğimiz, yapmayı planlayıp ta yapmadığımız bir faaliyetimiz kalmasın.  Çünkü 2009 Ramazan ayına kavuşacağımıza dair hiç birimizin senedi yok.

Hepimizin artık öğrendiği ve dalga dalga genişleyen bir Ergenekon yapılanması var. Bu rahmet ayında  şöyle bir muhasebe yapabiliriz.

Ben bir fert olarak ne kadar bu gibi örgütlerden uzağım ya da ne kadar bu örgütlere yakınım  ???

Sosyolojik ve iktisadi bir kuraldır dostlar: Arz talep dengesi. Bir toplumda neye talep varsa , talep edilen o mal, o ihtiyaç arz edilir. Bu gün ülkemizde oluşmuş bu mafyavari  teşekküller toplumun talebi olmasa bu kadar çoğalabilir mi, genişleyebilir mi ?

Kanaat etmeyen, hırsla yaptığı ticarette bir an evvel köşeleri dönmeye çalışan tüccarın, bürokrasi basamaklarını 2’şer,3’çer çıkmak isteyen bürokratın, bir an evvel meşhur olup yıldız olmaya çalışan sanatçının yolları mutlaka Ergenekon’la kesişecektir. Zaten bu gibi yapıları oluşturan ,geliştiren, çoğaltan insanlardaki bu hırs ve kanaatsizliktir.

Hayat, dünya ve ahiret sermayesinin birlikte kazanılacağı, sınandığımız denendiğimiz bir alandır Müslüman için. Hayatı boyunca dünya ve ahiret kazancının peşinde koşan insan için en gerekli 4 şey çalışmak, sabır, tevekkül ve kanaattir. Bu gün %99 u Müslüman olan bu ülkede Ergenekonvari yapıların bu kadar çok olması Müslümanların bu 4 vasıftan ne kadar uzaklaştıklarının ispatıdır.

İftar vakti soframızda kendi ellerimizle helalinden kazandığımız nimetler için bile , Allah’ın “ Buyrun kullarım artık yiyebilirsiniz” anlamında ki ezanı beklediğimiz , dinlediğimiz o emre itaat ettiğimiz gibi, her işimizde, her hareketimizde, her sözümüzde Allah’ın emriyle hareket edelim. Bu hal İHSAN makamıdır ve en büyük makamdır. İftarda yaşadığımız İHSAN makamını hayatın her alanına yayalım.

Evet dostlar biz Rabbimiz görmesek te,  (İnşallah cennette göreceğiz) O bizi görüyor.

O bilinçle yaşamak, Ramazan ayındaki ruhu tüm yıla yaymak demektir.

Bu mübarek ayın son günlerinde gelin tüm hırslarımızdan temizlenelim. Oruç bizi tutsun Ramazan ayı rahmetiyle tüm olumsuz sıfatlarımızdan bizi temizlesin.’’

Konuyu daha geniş okumak isteyenler https://www.cemilpasli.com/din/icimizdeki-erkenekonlari-temizleme-zamani linkini tıklayabilir.

‘’Dünya sevgisi bütün hataların başıdır’’ buyurdu Allah Resulü.

Bu gün başımızı iki elimizin arasına alıp düşünelim.

Yukarıda tarif eden yapılara ne kadar yakın ne kadar uzağız.

Ülkenin temizliği herkesin;

Önce dilini,

Sonra gönlünü,

Daha sonra beynini, düşüncelerini,

En sonra da ailesini ve çevresini temizlemekten geçiyor.

Yeni Türkiye’ye geçişimiz  yeniden kendimizi ve çevremizi feth etmekten geçiyor.

Önce kendini,

Sonra aileni,

Sonra çevreni  feth et !

Türkiye arkadan gelir.

Yorum Ekle