Sayın Cumhurbaşkanım! Yeni Türkiye için Mustafa Alper’leri değerlendirin.

Kimdir Mustafa Alper veya Mustafa Alper’ler?

Onların minneti sadece Allah’a ve millete ve millete hizmette araç olarak gördükleri devletlerinedir.

Bir çarıklı olarak çıktıkları halkın arasından devletin zirvesine yürüyecek bir donanımla yetiştirilmişlerdi. Öyle de yaptılar, yapıyorlar, yapacaklar.

Zira başarıya, bilgiye, duaya açlar.

Onları tanıyın, bulun, değerlendirin Sayın Cumhurbaşkanım.

Ben kısa özelliklerinden bahsedeyim, tarif edeyim siz gerisini tamamlar, tanır, bulursunuz.

Çaresizliğin verdiği baskıyla 14 yaşlarında eğitim için gurbete çıktılar.

Devlet parasız okullarında 17-18 yaşında memur olacak şekilde yetiştirildiler.

Aldıkları eğitimle sahip oldukları bilgilerin hepsinin 18 yaşından itibaren işlerine yarayacağını, saygınlıklarının, helal lokma yeme ve yedirmelerini sağlayacağına inandıkları için hiçbir kelimesini unutmazlar.

Minnetleri sadece ve sadece Allah’a ve milletine ve millete hizmette araç olarak gördükleri devletlerine olduğu için sadece Allah’ın adamı,milletin adamı ve devletin adamı olurlar.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ inancına sahiptirler.

Halkın arasına girdiklerinde hemen onlarla bütünleşirler; zira onların arasından, sıfırdan, zeminden gelmişlerdir.

Sınava girmek için 4 ders(Türkçe,Matematik,Fen Bilgisi,Sosyal Bilgiler)10 luk sistemde 8 den aşağı olmayacaktı.

Böyle şartla girilen sınavda en iyi arkadaşlarıyla yarıştıklarım için hepsi zeki ve çalışkandırlar.

Günde akşam 2 sabah 1 etüdle disiplinli çalışma ve okumaya alıştırıldılar.

Her öğrencinin en az bir spor branşı mecburiyetinden dolayı sporcudurlar.

18 yaşında liseyi bitirdiklerinde memur olmalarına rağmen hepsi üniversite okumuşlardır.

Sınıf ve koğuş arkadaşım Mustafa Alper Muğla’dan Kırklareli’ne diğer tüm arkadaşlar gibi gurbete gelmiş ve bu özel eğitimlerle yetiştirilmişti.

Çok zeki , aktif, üstün yetenekli idi. Bitmeyen bir enerjisi vardı. Her sabah soğuk suyla yaz kış duş alırdı.

28 Şubat kafası Fetöyü desteklemek ve önünü açmak  için halkın merkeze yürüdüğü bu sağlam kanal olan Devlet Parasız Meslek Liselerini İmam Hatip Liselerini vitrine koyarak ve ilk hedef alarak arkasında hepsinin yatılı kısmını kapattı.

Oysa asıl hedef tüm meslek liseleriydi.

Sağlık Meslek Lisesi(onlarca farklı bölümüyle=çevre,toplum sağlığı, laboratuvar, röntgen v.b.), Hayvan Sağlık Meslek Lisesi, Ziraat Meslek Lisesi, Maliye Meslek Lisesi, Demiryolu Meslek Lisesi, Meteoroloji Meslek Lisesi ve onlarcası.

Hepsi yatılıydı, hepsinde mecburi hizmet vardı, hepsi belirli süre devletlerine hizmet ediyor, geriden gelen kardeşlerine yer açmak için mutlaka lisans eğitimi alarak başka pozisyonlara geçiyorlardı.

Her zaman tekrar ediyorum!

Eğitimin düzelmesinin %50 lik kısmı 28 Şubat uygulamalarını düzeltmek. Bunlardan en önemlisi Devlet Parasız Yatılı Meslek Liselerini tekrar açmak, Fen ve Anadolu liselerini kapatıp tüm liseleri çocuğun bileğine altın bilezik takan  meslek liselerine dönüştürmek ve devam etmek isteyenleri kendi içlerinden sınavlarla lisans eğitimine almak. Örnek Tıp Fakültelerine Sağlık Meslek Liselerinden, Bilgisayar Mühendisliğine Meslek Lisesinin Bilgisayar Bölümünden, Hukuka Adalet Bölümünden almak.

Tabii ki çocuğundan ayrı kalmayı , onu gurbete göndermeyi göze alamayan zenginler ve tuzu-kurular bu önemli değişime illa ki direnecektir. Ama eğitim  onların insafına terk edilmeyecek kadar önemli, hatta en önemli hayati bir konudur.

Şu an  Mustafa Alperler 40 ile 55 yaş aralığında Sayın Cumhurbaşkanım.

Bir ekip kurun ve bunları araştırtın, bulun, mülakat yapı ve değerlendirin.

Bunları ancak ve sadece sizin gibi liderler anlayabilir.

Zira sıra dışılar, farklılar, çok çalışıyorlar, üretiyorlar, hayata farklı bakıyorlar, bir kaba sığmıyorlar, her şeye kafa sallamıyorlar, itiraz ediyorlar, düzeni(?) bozuyorlar…

Mustafa Alper’in/Alper’lerin hayata bakışını 15 Temmuz akşamı ailesine söylediklerinden anlayabiliyoruz. Eşine şunları söylemişti şehidimiz:

“Ben bugüne kadar hep helal lokma yedim ve size de helal lokma yedirdim. Devletin okullarında okudum. Ülkeme karşı sevgi ve saygımı hiç kaybetmedim. Şimdi ben gideceğim, geri dönmeyebilirim. Geri dönmediğim zaman anneniz size sahip çıkar. Annenize bir şey olursa anneannenize ya da babaannenize gidin. Bankamatik kartımı bıraktım, içinde maaşımdan arta kalan miktar var. 15 bin liralık banka hesap cüzdanını da verdim. Bunlar gelir geçer. 10 yıl, 20 yıl, belki 30 yıl sonra babanızın cenazesini alıp Demokrasi Şehitliği’ne defnederler. Korkmayın, babanızdan asla utanmayın.”

Evet 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için en önemli ihtiyacımız iyi yetişmiş, 7/24 çalışabilecek, milletine, devletine bağlı , Rabbi, Milleti ve Devleti dışında kimseye minnet duymayan, kimseden emir almayan liyakat ve ehliyet sahibi bir kadro.

Bizimkisi bir işaret fişeği atmak.

‘’Arife işaret yeter.’’

Yorum Ekle