Çarşamba, Haziran 19, 2019
Text Size

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar Erh...

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bize bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar ve Erhan Dargeçit beylere teşekk...

Zehra Okullarındaydık..

Zehra Okullarında Eğitimcilerle birlikteydik...

 • ''Yorulmaz Bilginler'' kreşimiz velilerine ''Ailede Sosyal medya ve iletişim'' konulu konferans verdik.

  Cuma, 10 Mayıs 2019 08:21
 • 5. Akşehir Kitap Fuarına katıldık...

  Pazartesi, 06 Mayıs 2019 12:04
 • İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 30 Nisan 2019 08:51
 • İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Çarşamba, 24 Nisan 2019 10:16
 • Zehra Okullarındaydık..

  Pazartesi, 22 Nisan 2019 12:06


‘SIK SIK , ‘dört yılda bir değil’ ,

DÜZENLİ , her ayın ilk hafta sonu ,

ARACISIZ , doğrudan , yüzyüze,

ÖN YARGISIZ , farklılıklara saygılı ,

SANSÜRSÜZ , filtresiz ,

DİYALOG için Türkiye küçük Millet Meclisi (http://www.tkmm.net)

İlkeleriyle kendini tanımlayan TkMM her ilde , o ildeki sivil toplumun bir kesitini oluşturan , var olan hiçbir sosyal kesimin dışlanmadığı diyalog gruplarından oluşuyor. 4 yaşına giren oluşum 2008 yılında kuruldu ve şu an 22 İl de her ay toplanıyor.

Toplantılar Türkiye’nin her tarafında aynı zamanda her ayın ilk hafta sonu yapılıyor. Her toplantı 3 saat sürüyor ve Türkiye gündemindeki güncel bir konu ile o ilin yerel gündemindeki güncel bir konu tartışılıyor. Önce sivil toplum konuşuyor , sonra vekillere soruluyor. ‘ Çözüm önerileriniz nedir ? ‘  diye. İlk konuşmalarda herkesin süresi 5 dakika. Soru-cevap kısmında soru için 15 saniye , cevap için 2 dakika. Tartışılacak konuların ne olduğuna küçük meclisin üyeleri cevap veriyor.

‘’Eşit yakınlık , önyargılar giremez ,

Amaç ‘üzüm yemek’ ,

Diyalog=konuşmak+dinlemek ,

Hedef ‘karar almak ve uygulamak’ değil ,

Söz uçar yazı kalır ,

Adem-i merkezi yapı: özerk girişimler ,

Açıklık , şeffaflık ,

Belediyeler hepimizin’’  gibi sözlerle TkMM kendini tarif ediyor.

Konya TkMM 30 Mart tarihinde , Konya Platformu’ nun ev sahipliğinde ve organizesinde ilk toplantısını yaptı. Toplantının moderatörlüğünü Şanar YURDATAPAN yaptı. Konuğu ise Akil adamlardan Abdurrahman DİLİPAK idi.

Ülke gündemi gereği ‘Çözüm süreci’ konuşuldu önce. Sonra Konya ile ilgili her şey. Problemler ve çözüm önerileri , ya da Konya’yı ileriye götürecek her fikir konuşuldu. Meclis 19.00 da başladı , belki ilk toplantı olduğundan 23.45 e kadar sürdü.

Ben kendi adıma çok istifade ettim. İlimiz adına da çok güzel fikirler ve projeler konuşuldu. TkMM’nin TBMM çalışmalarına çok ciddi katkılar sağladığını ve sağlayacağına da inanıyorum.

TkMM’nin toplanmasında emeği geçen herkese  , özellikle Konya Platformu Başkanı M. Ali ÇELİK başta olmak üzere Hakan PARLATIR , Ali UMUR , Zekeriya MIZIRAK ve diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Bu arada Konya’nın sorunları ve çözüm önerileri konuşulurken 2 kez söz aldım ve sorunları ve önerilerimi anlattım. Heyete yaptığım konuşma için aldığım notlarıma baktığımda 07 Eylül 2009 da yazdığım bir makale aklıma geldi. Makalenin başlığı: ’İlimizi daha yaşanabilir kılmak için herkese görevler düşüyor’ şeklindeydi. (http://www.cemilpasli.com/sosyal/ilimizi-daha-yasanabilir-kilmak-icin-herkese-gorevler-dusuyor)

Bu yazıyı şehrin daha güzel yerlere gelmesi için kafa yoran ve çalışan herkesin dikkatine sunuyorum. Çünkü İlimizin kalkınması için hepimize , herkese düşen bir şeyler var. Lütfen Konya’nın daha iyi bir konuma gelmesi için fikri olan herkes lütfen temsilcileri aracılığıyla ya da direkt ortaya koysun. TkMM ve Konya şubesi KkMM çalışmalarının da bu amaca hizmet edeceğine inancımı okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

Yorumlar (16)

Bu yorumun beslemesine abone olun
...
0

sn.Cemil bey zarif düşünceleriniz için köşenizde yerverdiğiniz için teşekkür ederim.konya platformu derneği olarak çalışmalarımız herşey konyamız içindir.bunun fark edilmesi bizi mutlu etmektedir.nezninizde birvesilede konya dedeman oteline ve zarif müdürü Recep ALTINOK bey'e teşekkür ederim.
HAKAN PARLATIR - 11.04.2013 , Nisan 11, 2013
...
0

evet..tkmmeclisi..?tuhaf hemde çok tuhaf.mademki konu başlığı buysa.neden ,iki millevekilinin (bayanı hiç tanımıyorum)şovuna dönük olacaktı ve bayan olan vekilimiz saygısızca oturumu müsade almadan terkedecekti.hayret canlı yayın değildi.neyse,monitör şadan bey muhteşemdi.apturahman dilipak tartışılmaz bir üstad.bunlarla bizi dedemanda buluşturan konya platform başkanı ali çelik beye teşekkürler.ama ya başkan böyle bir organizasyonun açılışında mikrofonu eline aldığınızda şok oldum.beklerdim böyle meclisin ilk konuşmacısının muhteşem hazırlanmış bir konuşmayla ortalığı yumuşatmasını.ama hiç bir hazırlık yok.böyle olursa moditör şadan beyin bize bakışı değişir ve bize farklı bakmazmı.ve böyle oldu.bizler ve vekillerimiz soru ,cevap bölümlerinde bırak nitelikli iz bırakan konuları,sürenin ne demek ,nasıl kullanılır bunu bile algılıyamadık.ilk soru cevapta,s.t.örgüt başkanlarına yöneltilen bir soruyu sn.kabakçı cevap vermek istedi.monitör tersledi.siz s.t.örgüt üyesimisiniz diye sordu.oda hayır vekilim dedi.oda dalga geçergibi,o zaman arka sıraya geçin ,yada lütfen karışmayın.çok acı onun verdiği cevabi aynen iletiyorum.ben inatçıyım konuuşacağim dedi..dedi..dedi..dedi...ve böylece gece böyle devam etti.o muhteşem insan apturahman dilipak hiç ama hiç konuşmadan sadece not aldı..o notta bizlerin konuşmalarl değil.malesef ertesi gün gazetede çıkacağı gazetenin yazısını yazmış.haklı biz o dar süreleri ne kadar güzel kullandık.ne kariyerlerimiz varmış maaşallah.yüzde otuzu kendimizi tanıtmaya gitti.birde kendi kendimize hava basacaktıkta o iki insanı niye getirdik allah aşkına.insan dinlemezse öğrenemez.evet..en büyük hata ise ittifak holding E.yönetim kurulu başkanına veriler değer.tek tek anlatmama gerek yok.oturduğu yerden tutunda,gösterilen ilgiye kadar.konyada gelmiş geçmiş üç adamdan biridir o insan.onunla gurur duyuyorum.ben şahsim adına ezildim,ezildim.vel hasılı iyi bie paneldi.her halde sayın milletvekilimiz mustafa kabakçı çok memnun kalmıştır.zaten sizlerin bulunduğu platformun üyesi,konyanın vekili,eeeee en çok onun konuşması lazım..oda oldu.böyle bir panelede gravatsız gelmeside ona yakışmış.ceketteki mendil ayrı bir hava vermemişmi?güzeldi herşey güzeldi.gerçekler perde arkasında kalmazmış.sonuç;BAŞARI SONUÇLANDIRMA SANATIDIR...!SİZLERİ SEVİYORUM NE ZAMAM ,HATDİMİZİ BİLDİĞİM ZAMAN...
feyzullah ertaş - 11.04.2013 , Nisan 11, 2013
...
0
seviyorum konyayı.. - 11.04.2013
"hemen herkes sıkıntıya göğüs gerebilir,ama insanın asıl karakteri eline kuvvet geçtiğinde ortaya çıkar.." "artık insanları tanımak için zaman kaybetmiyorum:nasıl olsa onlar zamanı gelince kendilerini tanıtıyorlar... PAUL AUSTER..
seviyorum konyayı.. - 11.04.2013 , Nisan 11, 2013
...
0

konya için çalışana ve yazana teşekkürler
hasan basri - 11.04.2013 , Nisan 11, 2013
...
0

yazınız çok güzel olmuş sizi takdirle takip ediyorum.konya için çalışan tüm konyalı hemşerilerime teşekkür ederim
halit şen - 11.04.2013 , Nisan 11, 2013
...
0
BEN TOPLANTIYA KATILMADIM AMA AMLADIĞIM KADARIYLA Şanar YURDATAPAN VE Abdurrahman DİLİPAK GİBİ İKİ ÜSTAD GELMİŞ AMA BUNLARIN KOMUŞMALARI KISA KALMIŞ.BOL BOL VEKİLİMİZ KONUŞMAYA ÇALIŞMIŞ.YA BİZ SİZLERİ ÇOK DİNLİYORUZ BIRAKINDA GELEN 2 DUAYEN FİKİR ÜSTADLARI KONUŞSUN HEM SİZ SEBEPLENİN HEMDE BİZ.AYRICA YORUM YAZAN FEYZULLAH ERTAŞ A DA KATILIYORUM ÇOK GÜZEL BİR YORUM OLÖUŞ TÜM GERÇEKLERİ YAZMIŞ.KONYA YA BÖYLE KALEMLER LAZIM DÜŞÜNDÜĞÜNÜ CESARETLE SÖYLEYECEK
ali - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
ittifak holding eski yönetim kurulu başkanı sayın seyid mehmet boğaya yapılanları hazmedemiyen feyzullah ertaşı yürekten kutluyorum.bana görede orda hemde konya dışından gelen misafirlerin yanında o insana verilen değer yanlış olmuş.hayat böyle olmamalı.bana görede büyük hata.ayıp etmişiniz beyler...
NURİ NURULLAHOĞLU - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
ben inanın öğrenemedim,panelde ikinci milletvekili bayanın adını.avukatmış,ama kim..?lütfen yazarmısınız..
seyfettin kıvrak - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
FEYZULLAH ERTAŞA teşekkür ediyorum.oda bilmiyorsa ona bir mesaj veriyim holding çalışanı olarak.ali çelik kardeşime sorsunlar bakalım o platformu kim kurmuş.benim tatlı eski patronumun o oluşumda yeri neydi.vefa istanbulda bir semtin adı olmamalıydı.
ittifak holding - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
seyid mehmet boğa tartışılmaz bir liderdir......"KARTAL YAVRUSUNU eğitiyordu bir ıssızda."anne"" dedi yavru kartal.zirvede olduğumu nasıl anlayabilirim ?.anne kartal cevap verdi:"bir gün yalnız kalırsan bilki zirvedesin evlat.çünkü zirve daima ıssızdır.." anlatabildimmi bilmiyorum...
sayın cemil bey... - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
yazık hemde çok yazık.sakin olmak lazım.orda o gün akşam bulunan herkese bir mesaj olur inşaallah..EDİSON elektiriği bulmak için yüzlerce deney yapıyor.hep fiyasko ,sonuçda hep kaybediyor.olmuyor işte olmuyor.eşi dayanamıyor.bey yorulmadınmı yeter hep sonu hüsran yeter diyor.ne kazandınki.?diyor.edison hanım diyor,en azından kaybetmeyi öğrendim diyor.. evet beyler eğer SAYIN SEYİD MEHMET BOĞA kaybettiyse ,biz şehirdeki insanlar ondan çoooook şeyler öğrendik.şehir kazandı beyler.ondan sizin adınıza ben özür diliyorum..
bekir gültekin - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
bu söz çok şey anlatmıyormu..? "bir İNSANI ahlaken eğitmeden,sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır.." ROOSEVELT.. neden kendimizi yargılamıyoruz.eleştirmek kolay...
zırvedekiler....? - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
aslında o gün akşam toplantıda olan bütün liderler samimi insanlar.anlamıyorum ,bu ben anlayışı ?ne bu kıskançlık.vekilim mustafa kabakçı asil bir insandır.yüklenmeyin.ayıptır ayıp.
trabzonlu .. - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
sayın hakan parlatırın yorumuna ben aynen katılıyorum.teşekkürler,teşekkürler.hakan...sen ve ben farklı düşünüyoruz.diğerlerini anlamıyorum,anlamakta istemiyorum.aman.
serap - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
bu şehir ne zaman markalaşacak.kısır düşüncelerinizden bıktık.yeter artık.herkes haddini bilsin.elaleme rezil olmayalım.eleştirenlerin hakkı var.önde oturanlar susun ve dinleyin.konya bu anlayışlarınızı haketmiyor.
kadir .. - 12.04.2013 , Nisan 12, 2013
...
0
hayret..on beş yorum yapılmış.doğru yanlış.tebrikler.hep böyle olsun.belki bazı insanlar mesaj alır.yazanlarda biraz dikkatli olsun.şu anda konya milletvekilleri içinde en çalışkanı m.kabakçı ,onugözardı yapmayın.karizmatiktir .vizyon sahibidir.öğretmendir.doludur.her platformda o vardır.başka milletvekilini gören varmı ?pardon var var.sn.hüseyin üzülmez...nargile salonlarında..
murat amsterdam - 14.04.2013 , Nisan 14, 2013

Yorum yaz

daha küçük | daha büyük

busy