Perşembe, Mart 21, 2019
Text Size

Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

Selçuk Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (Katum) Müdürlüğünün düzenlediği “Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” k...

İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

Konya Kültürünün işlendiği Koyunoğlu Müzesi İkindi Sohbetlerinde seçkin bir toplulukla "Mevlana ve İletişim" konusunu paylaştık. Gerçekten dinleyi...

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

 • Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

  Çarşamba, 13 Mart 2019 12:05
 • İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 05 Mart 2019 08:34
 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01

SiyasetMuhsin Başkan, simasıyla, edasıyla, hayatıyla, duruşuyla, her şeyiyle tam olarak Anadolu’yu temsil ediyordu. Bu toprakların insanı, delikanlısı,  yiğidi, adamı nasıl olur ? sorusunun “etrafını camii, ağyarını mani” tek kelimelik cevabı Muhsin Başkandır.

Devamını oku...

Çok anlamlı, manidar, birçok dersi içerisinde barındıran bir seçim süreci yaşadık. Bence seçim ve seçimle ilgili yapılan farklı yorumlar bir “eser” de kayıt altına alınmalı ve siyaset okullarında okutulmalı. Çünkü demokrasinin gerçek efendisi olan millet bir akademisyen edasıyla tüm siyasilere mükemmel, “etrafını cami, ağyarını mani” bir ders verdi.

Devamını oku...

Milletimiz bir kez daha büyüklüğünü gösterdi. Bir kısım zorluklara rağmen büyük bir çoğunlukla demokrasi şölenine katıldı. Olgunluk içerisinde 48 milyon sandığa gitti ve sonucu saygıyla karşıladı.Politikacıların önüne öyle bir siyasi tablo koydu ki ders almayan kalmasın.

Devamını oku...

Muhsin Çelebi çok akıllı bir insandı. Merde namerde muhtaç olmayacak kadar serveti vardı. Çamlıca ormanının arkasında büyük bir mandıra ile büyük çiftliğini işletir, namusuyla yaşar, kimseye eyvallah etmezdi. Fukaraya,zayıflara,gariplere bakar,sofrasında misafir hiç eksik olmazdı. Dindardı.Ama mutaassıp değildi. Din ,millet, padişah aşkını kalbinde duyanlardandı. Devletin büyüklüğünü ,anlardı.Yegane mefkuresi,”Allah’tan başka kimseye secde etmemek kula kul olmamak” tı. İlmi ,kemali herkesçe malumdu.İbni Kemal ondan bahsederken “beni okutur” derdi.

Devamını oku...

Pazar günü basın mensuplarını Bera otele davet eden Refik Başkan bir basın toplantısıyla Meram Belediye başkanlığında geçirdiği 5 yılını paylaştı bizlerle.

Refik Başkan önceden hazırladığı ve rakamlarla desteklediği “sunu “ eşliğinde anlattı 5 yıllık başkanlık dönemini.

Belediye başkanlığındaki yaptığı faaliyetler ve başarılı olup olmadığı hususu tabii ki tartışılabilir bir konu. Bu kişiden kişiye değişebilen farklı insanların, farklı yorumlar getirdiği ,getirebileceği bir alan.

Ben kendi açımdan Refik Başkan’ın 1 saati aşan konuşmasından siyaset adına çıkardığım dersleri okuyucularım ile paylaşmak istiyorum. Ve bu derslerin siyaseti düşünen herkes için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...

Sayfa 10 - 13

10