Pazar, Haziran 16, 2019
Text Size

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar Erh...

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bize bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar ve Erhan Dargeçit beylere teşekk...

Zehra Okullarındaydık..

Zehra Okullarında Eğitimcilerle birlikteydik...

 • ''Yorulmaz Bilginler'' kreşimiz velilerine ''Ailede Sosyal medya ve iletişim'' konulu konferans verdik.

  Cuma, 10 Mayıs 2019 08:21
 • 5. Akşehir Kitap Fuarına katıldık...

  Pazartesi, 06 Mayıs 2019 12:04
 • İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 30 Nisan 2019 08:51
 • İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Çarşamba, 24 Nisan 2019 10:16
 • Zehra Okullarındaydık..

  Pazartesi, 22 Nisan 2019 12:06

Siyaset1993-1994 yılları arasında İstanbul ‘da bir grup gazeteci-yazar arkadaşım “Yeni Zemin” dergisini çıkardılar. Dergi 18 sayı yayın hayatına devam etti.18. sayısını 1994 Mayısında çıkardı. Maddi imkansızlıktan dolayı 19. sayısı çıkarılamadı.

Yeni Zemin dergisi çok önemli konuları gündeme taşıdı. Türkiye’nin ilerlemesi,gelişmesi için yapması gerekenleri işledi.Dergi yazarları, gündeme getirdiği konuların çözümlerini de sundu.Bu sorunların çözülmesi durumunda Türkiye’nin Dünyanın en saygın güçlü ülkelerinden birisi olacağı hususunun altı çizildi.

Peki 1994 den 2009 a ,yani bu güne aldığımız mesafe nedir ?

Devamını oku...

Muhsin Başkan, simasıyla, edasıyla, hayatıyla, duruşuyla, her şeyiyle tam olarak Anadolu’yu temsil ediyordu. Bu toprakların insanı, delikanlısı,  yiğidi, adamı nasıl olur ? sorusunun “etrafını camii, ağyarını mani” tek kelimelik cevabı Muhsin Başkandır.

Devamını oku...

Çok anlamlı, manidar, birçok dersi içerisinde barındıran bir seçim süreci yaşadık. Bence seçim ve seçimle ilgili yapılan farklı yorumlar bir “eser” de kayıt altına alınmalı ve siyaset okullarında okutulmalı. Çünkü demokrasinin gerçek efendisi olan millet bir akademisyen edasıyla tüm siyasilere mükemmel, “etrafını cami, ağyarını mani” bir ders verdi.

Devamını oku...

Milletimiz bir kez daha büyüklüğünü gösterdi. Bir kısım zorluklara rağmen büyük bir çoğunlukla demokrasi şölenine katıldı. Olgunluk içerisinde 48 milyon sandığa gitti ve sonucu saygıyla karşıladı.Politikacıların önüne öyle bir siyasi tablo koydu ki ders almayan kalmasın.

Devamını oku...

Muhsin Çelebi çok akıllı bir insandı. Merde namerde muhtaç olmayacak kadar serveti vardı. Çamlıca ormanının arkasında büyük bir mandıra ile büyük çiftliğini işletir, namusuyla yaşar, kimseye eyvallah etmezdi. Fukaraya,zayıflara,gariplere bakar,sofrasında misafir hiç eksik olmazdı. Dindardı.Ama mutaassıp değildi. Din ,millet, padişah aşkını kalbinde duyanlardandı. Devletin büyüklüğünü ,anlardı.Yegane mefkuresi,”Allah’tan başka kimseye secde etmemek kula kul olmamak” tı. İlmi ,kemali herkesçe malumdu.İbni Kemal ondan bahsederken “beni okutur” derdi.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...

Sayfa 10 - 13

10