Pazartesi, Mart 25, 2019
Text Size

Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

Selçuk Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (Katum) Müdürlüğünün düzenlediği “Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” k...

İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

Konya Kültürünün işlendiği Koyunoğlu Müzesi İkindi Sohbetlerinde seçkin bir toplulukla "Mevlana ve İletişim" konusunu paylaştık. Gerçekten dinleyi...

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

 • Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

  Çarşamba, 13 Mart 2019 12:05
 • İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 05 Mart 2019 08:34
 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01

Konya Sağlık-Der'in Mevlana Kültür Merkezinde düzenlediği konferansta  ''Kültürümüzde Sivil Toplum'' u anlattım.Bu imkanı sağlayıp halkımızla buluşmamıza vesile olduğu için başta Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa ŞİMŞEK olmak üzere tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

 

 

 

 

 

-Kültürümüzde Sivil Toplum Konuşuldu

-STK’lar Hayata Yön Veriyor

-Paslı “Yoğunluk Hastalığından Kurtulmamız Lazım”

[Fotoğraflı]

Sağlık Der Konya Şubesi tarafından projelendirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca da maddi destek sağlanan Sivil Toplum Kuruluşları Arasında Kültürel Etkileşim ve Dayanışma Etkinliği Projesi kapsamında “Kültürümüzde Sivil Toplum” konulu konferans düzenlendi.

Sağlık Der Konya Şubesi tarafından projelendirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca da maddi destek sağlanan Sivil Toplum Kuruluşları Arasında Kültürel Etkileşim ve Dayanışma Etkinliği Projesi kapsamında “Kültürümüzde Sivil Toplum” konulu konferans düzenlendi. Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Sivil Toplum Kuruluşlarının başta siyaset ve ticaret hayatı olmak üzere her alanda yön belirleyici rol üstlendiklerini söyledi.

Paslı, herhangi bir menfaat gözetmeden kamu yararı adına çalışan STK’ların, Ashabı Suffe gibi sosyal hizmet geleneğini sürdürdüklerini belirtti. Geçmişten günümüze Anadolu’daki gönüllülük hareketlerine de değinen Paslı, Gaziyan-ı Rum, Bacıyan-ı Rum, Abdalan-ı Rum, Ahiyan-ı Rum ve Dervişan-ı Rum gibi aşk, ihlas, insan sevgisi, hoşgörü, kadın-erkek eşitliği, değer, emek ve ilmi içinde barındıran oluşumlar hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

Yoğunluk Hastalığından Kurtulalım

Konya’da 2 BİN 760 derneğin faaliyet sürdürdüğünü belirten Paslı, Cenab-ı Allah’ın İnşirah suresinde ‘’Bir işte yorulunca başka bir işle dinlenin’’ tavsiyesinde bulunduğunu ifade ederek, yoğunluk hastalığından kurtulmamız gerektiğini, “çok yoğunum, hiç vaktim yok” gibi insanlar arası ilişkilerde yardımlaşmayı öteleyen, sivil topluma katkıyı engelleyen anlamsız mazeretlerden kendimizi soyutlamamız gerektiğini söyledi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirilen konferansa, başta Konya olmak üzere, Ankara ve Bursa’dan da bir çok sağlık gönüllüsü katıldı. Programın sonunda Sağlık-Der Genel Başkan Yardımcısı Halim Şekerlioğlu ve Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek Paslı’ya sunumlarından dolayı teşekkür ederek, tablo hediye ettiler.