Perşembe, Nisan 18, 2019
Text Size

Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

Selçuk Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (Katum) Müdürlüğünün düzenlediği “Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” k...

İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

Konya Kültürünün işlendiği Koyunoğlu Müzesi İkindi Sohbetlerinde seçkin bir toplulukla "Mevlana ve İletişim" konusunu paylaştık. Gerçekten dinleyi...

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

 • Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

  Çarşamba, 13 Mart 2019 12:05
 • İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 05 Mart 2019 08:34
 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01

Etkinlikler

Sivas İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen ve Aile Uzmanı - Yazar UzmCemil Pasli'nın konuşmacı olarak katıldığı "Sevgi ve Mutluluğun Yeşerdiği Yer: Aile" konulu Konferans Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.Ayrıca bir Tv programı çektik,bir de Ana Habere konuk olduk.

Devamını oku...

Paslı:Camiler açık üniversite veİmam, ‘Ashabı Suffe’ misyonuna talip olmalı

Din görevlilerine yönelik Karatay İlçe Müftülüğünce düzenlenen, hizmet-içi eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü, İletişim Uzmanı ve Yazar Cemil Paslı, “Camilerin açık üniversiteler olduğunu belirterek, imamların namaz kıldırmanın dışında, insanların eğitimi, sosyal ve psikolojik durumlarıyla da ilgilenen kimseler konumunda, pozisyon ve misyonuna sahip kişiler olduklarını” söyledi.

Karatay İlçe Müftülüğünün din görevlilerine yönelik hizmet-içi eğitim programları devam ediyor. Aziziye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü, İletişim Uzmanı ve Yazar Cemil Paslı, aile içinde huzur ve mutluluğun sırlarını anlattı. Aile’nin, farklı insanları aynı çatı altında buluşturan, aralarında kurduğu nakış misali bağlar ile birbirlerine geçmelerini, birbirlerini bütünlemelerini ve güçlenmelerini sağlayan muhteşem bir birlikteliğin adı olduğunu belirten Paslı, “Bu birlikteliğin bozulmaması ve sekteye uğramaması için “9S” kuralının muhakkak uygulanması gerektiğini” ifade etti. Aile içinde huzur ve mutluluğun kitabını yazan Paslı, “9S” kuralına açıklık getirerek, bunların “Sevgi, Sohbet, Sofra, Seccade, Seyahat, Samimiyet, Sabır, Sayfa ve Sistem Birliği” olduğunu söyledi.

İmam, ‘Ashabı Suffe’ Misyonuna Talip Olmalı

Devamını oku...

Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim, sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günler olduğunu söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Paslı mesajında, Yılda iki defa idrak ettiğimiz bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği, sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günler olduğunu söyledi.

Peygamber Efendimizin “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifini de hatırlatan Paslı, Peygamber Efendimizin “Yapacağınız zaman birbiriniz seveceğiniz şeyi söyleyeyim mi ? Aranızda selamı yayınız” sözüyle de iletişimin temeli olarak selamı belirleyerek, iletişimin önemini imana bağladığını” ifade etti. Dini inancımıza göre iki Müslüman’ın 72 saatten fazla birbiriyle küs durmasının haram olduğunun altını çizen Paslı, idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramını vesile kılarak özellikle küs olduğumuz kardeşlerimizle barışmayı, sıla-i rahimde bulunmayı, sadece zenginlerle değil, garip gureba ve fakir fukarayla bayramlaşmayı unutmamamız gerektiğini” ifade etti.

Son günlerde artan ve milli birlik ve kardeşliğimizi hedef alan terör olaylarına değinen Paslı, “Terör belasının amacının 1000 yıldır birlikte yaşatılan Türk-Kürt kardeşliğini hedef aldığı bilinciyle bu mübarek günleri değerlendirerek kardeşliğimizi yeniden pekiştirmeliyiz’’ dedi.

Milli Birlik ve beraberliğimizi devam ettirme mücadelesi sürecinde hayatını kaybeden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabr-ı cemil diliyorum” dedi.

Paslı, Tüm İslam aleminin daha huzurlu ve mutlu bayramlara kavuşması dilek ve temennisiyle, inananların mübarek Kurban Bayramını tebrik etti.

İslam Dininin temel kaynaklarından beslenerek İslam kültür mirasını anlayan ve anlamlandıran gençlerin yetiştirilmesi amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde, Konya İl Müftülüğü ve Gençlere Aile ve Dini Rehberlik Akademisince (Gençlik Akademisi) ortaklaşa yürütülen proje kapsamında “Aile Hayatının Mutluluğu ve Çocuk Eğitimi” konusunda konferans verildi.

Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen programa, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı konuşmacı olarak katıldı.

http://www.konyamuftulugu.gov.tr/index.php/genel-duyurular/1369-yaz-donemi-genclik-akademisi-ders-programi-ve-katilimci-listesi

Devamını oku...

Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günler olduğunu söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Paslı mesajında, Yılda iki defa idrak ettiğimiz bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günler olduğunu söyleyerek, “insanları birbirine bağlayan temel bağ iletişim, yani dildir. İnsan eti yenilmez, derisi giyilmez, insanın tatlı dilden başka nesi var ki” dedi.

Peygamber Efendimizin “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifini de hatırlatan Paslı, Peygamber Efendimizin “Aranızda selamı yayınız” sözüyle de iletişimin temeli olarak selamı belirleyerek, iletişimin önemini imana bağladığını” ifade etti. Dini inancımıza göre iki Müslüman’ın 72 saatten fazla birbiriyle küs durmasının haram olduğunun altını çizen Paslı, idrak edeceğimiz mübarek Ramazan Bayramını vesile kılarak özellikle küs olduğumuz kardeşlerimizle barışmayı, sıla-i rahimde bulunmayı, garip gureba ve fakir fukarayla bayramlaşmayı unutmamamız gerektiğini” sözlerine ekledi.

Paslı, Tüm İslam aleminin huzurlu ve mutlu bayramlara kavuşması dilek ve temennisiyle, inananların mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti.

Ramazan ayında 'Aile ve Ramazan' , 'Ramazan ayı ve Aile içi iletişim', 'Ramazan ayı ve Paylaşma' konulu 3 program yaptık.

Daha Fazla İçerik...

Sayfa 6 - 18

6