Cumartesi, Şubat 16, 2019
Text Size

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Ereğli'de 15 Temmuz Anaokulu Salonunda Veli ve Eğitimcilere Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.    

 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01
 • Emirgazi'de öğretmenlerimizle beraberdik...

  Pazartesi, 24 Eylül 2018 11:06
 • Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Salı, 03 Nisan 2018 09:02

Etkinlikler

Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim, sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günler olduğunu söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Paslı mesajında, Yılda iki defa idrak ettiğimiz bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği, sevgi ve gönül birliğinin doruğa ulaştığı mübarek günler olduğunu söyledi.

Peygamber Efendimizin “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifini de hatırlatan Paslı, Peygamber Efendimizin “Yapacağınız zaman birbiriniz seveceğiniz şeyi söyleyeyim mi ? Aranızda selamı yayınız” sözüyle de iletişimin temeli olarak selamı belirleyerek, iletişimin önemini imana bağladığını” ifade etti. Dini inancımıza göre iki Müslüman’ın 72 saatten fazla birbiriyle küs durmasının haram olduğunun altını çizen Paslı, idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramını vesile kılarak özellikle küs olduğumuz kardeşlerimizle barışmayı, sıla-i rahimde bulunmayı, sadece zenginlerle değil, garip gureba ve fakir fukarayla bayramlaşmayı unutmamamız gerektiğini” ifade etti.

Son günlerde artan ve milli birlik ve kardeşliğimizi hedef alan terör olaylarına değinen Paslı, “Terör belasının amacının 1000 yıldır birlikte yaşatılan Türk-Kürt kardeşliğini hedef aldığı bilinciyle bu mübarek günleri değerlendirerek kardeşliğimizi yeniden pekiştirmeliyiz’’ dedi.

Milli Birlik ve beraberliğimizi devam ettirme mücadelesi sürecinde hayatını kaybeden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabr-ı cemil diliyorum” dedi.

Paslı, Tüm İslam aleminin daha huzurlu ve mutlu bayramlara kavuşması dilek ve temennisiyle, inananların mübarek Kurban Bayramını tebrik etti.

İslam Dininin temel kaynaklarından beslenerek İslam kültür mirasını anlayan ve anlamlandıran gençlerin yetiştirilmesi amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde, Konya İl Müftülüğü ve Gençlere Aile ve Dini Rehberlik Akademisince (Gençlik Akademisi) ortaklaşa yürütülen proje kapsamında “Aile Hayatının Mutluluğu ve Çocuk Eğitimi” konusunda konferans verildi.

Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen programa, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı konuşmacı olarak katıldı.

http://www.konyamuftulugu.gov.tr/index.php/genel-duyurular/1369-yaz-donemi-genclik-akademisi-ders-programi-ve-katilimci-listesi

Devamını oku...

Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günler olduğunu söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Paslı mesajında, Yılda iki defa idrak ettiğimiz bayramların sosyal hayatın en temel ilkesi olan iletişim ayarlarının gözden geçirildiği mübarek günler olduğunu söyleyerek, “insanları birbirine bağlayan temel bağ iletişim, yani dildir. İnsan eti yenilmez, derisi giyilmez, insanın tatlı dilden başka nesi var ki” dedi.

Peygamber Efendimizin “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifini de hatırlatan Paslı, Peygamber Efendimizin “Aranızda selamı yayınız” sözüyle de iletişimin temeli olarak selamı belirleyerek, iletişimin önemini imana bağladığını” ifade etti. Dini inancımıza göre iki Müslüman’ın 72 saatten fazla birbiriyle küs durmasının haram olduğunun altını çizen Paslı, idrak edeceğimiz mübarek Ramazan Bayramını vesile kılarak özellikle küs olduğumuz kardeşlerimizle barışmayı, sıla-i rahimde bulunmayı, garip gureba ve fakir fukarayla bayramlaşmayı unutmamamız gerektiğini” sözlerine ekledi.

Paslı, Tüm İslam aleminin huzurlu ve mutlu bayramlara kavuşması dilek ve temennisiyle, inananların mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti.

Ramazan ayında 'Aile ve Ramazan' , 'Ramazan ayı ve Aile içi iletişim', 'Ramazan ayı ve Paylaşma' konulu 3 program yaptık.

BALCILAR ERKEK KUR'AN KURSUNDA ÖĞRENCİLERE İLETİŞİM KONULU KONFERANS...

Balcılar Erkek Kur'an Kursunda öğrencilere "İletişim" konulu konferans düzenlendi. Konya Basın,Yayın,Enformasyon İl Müdürü Cemil PASLI'nın verdiği konferansa İlçe Müftüsü Mustafa BİLGİÇ, Balcılarada görev yapan din görevlileri ve öğrenciler katıldı

 

Devamını oku...

2006 yılından bu yana Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcılığı yapan Uzman Cemil Paslı, Basın Yayın Enformasyon Konya İl Müdürlüğüne atandı. Sektörü yakından takip eden Paslı, İngilizce ve Arapça biliyor.

 

“BİLGİYE YATIRIM YAPANLAR KAZANIR”

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, Konya Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü olarak atandı. Paslı’nın ilk ziyaretçileri, Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu, Aliya Ali İzzet Begoviç Camii İmar ve Güzelleştirme Derneği Başkanı İbrahim Günay, Aliya İzzet Begoviç Camii İmamı Rahim Varış ve iş adamı Muhammet Ercengiz’di.

Çağımızın bilgi çağı olduğunu ve bilgiye yatırım yapanların kazandığını belirten Cemil Paslı, sağlıklı bilgiye vaktinde ve doğru şekilde ulaşma konusunda basının, çok önemli bir yerde durduğunu söyledi. İnsanın hayatı için temiz hava, helal ve sağlıklı gıda ne kadar önemli ise doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşmanın da en az o kadar önemli olduğunu vurgulayan Paslı, “Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü olarak ülkemizin bu önemli bölgesinde insanımızın doğru bilgiye vaktinde, doğru yollarla ulaşması için çaba ve gayret göstereceğiz” dedi.

 

 

“KALİTELİ BİR YEREL BASINA SAHİBİZ”

Basın Yayın Enformasyon Konya İl Müdürlüğünün, hizmetlerini Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde yürüttüğünü ifade eden Paslı, ilgili makamların ve kamuoyunun zamanında ve doğru bilgilendirilmesi ile görev alanlarında bulunan Konya, Karaman ve Aksaray illerinin tanıtımına yönelik faaliyetlerin yanı sıra, basın mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırıcı imkanların oluşturulması ve basın mensuplarının meslek içi eğitimlerine katkı sağlayacak faaliyetleri yürütme gayretinde olacaklarını kaydetti.

Konya’da; yazılı, görsel, işitsel ve internet medyası olmak üzere toplamda 190 basın kuruluşunun faaliyet gösterdiğini hatırlatan Paslı, bu kuruluşlarda 275 sarı basın kartı sahibi basın mensubunun çalıştığını, köklü ve kurumsal bazda çalışan kaliteli bir yerel basına sahip olma avantajının farkında olduğunu anlattı. Basın mensuplarıyla uzun bir süre birlikte çalışma imkanı bulduğunu ve kendisinin de onlardan birisi olduğunu belirten Cemil Paslı, “bir başkent, daima başkenttir. Tarihin bize yüklediği misyonun öneminin farkında olarak,

Cumhurbaşkanımızın liderliği, Başbakanımızın rehberliği, Başbakan Yardımcımızın öncülüğünde, Valimizin destekleriyle bütün medya çalışanlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde bölgemizin hak ettiği yere gelmesinde elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağımızı kamuoyuyla paylaşır, saygı ve hürmetlerimi sunarım” diye konuştu.

 

CEMİL PASLI KİMDİR?

1969 yılında Tokat ili Zile İlçesi Çeltek köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Zile’de Alparslan Ortaokulunda okudu. Kırklareli 60. yıl Sağlık Meslek Lisesinde 1.ve 2. sınıfı, Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde 3 ve 4. sınıfı yatılı okuyarak 1987 yılında Sağlık memuru oldu. Yozgat’ta 1 yıl Sağlık memurluğu yaptı. 1988’de girdiği Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1993’te bitirdi. Aynı yıl Konya Sağlık Eğitim Enstitüsü’ne başladı ve 1996 da mezun oldu. Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni olarak memuriyetine devam etti. 1997’de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yaptı. Seminer tezi olan “Aleviliğin Ortaya Çıkışı” çalışmasını genişleterek “Türk Aleviliği“ ismiyle Gündönümü yayınlarından 2006 yılında bastırdı. 2007 yılında “Tarihi, Kültürel, Folklorik Açıdan Alevilik“ gündemli Abant Platformunun düzenlediği toplantıya katıldı. Alevilikle ilgili birçok çalışmaya katıldı. 1997 yılında SHÇEK Erkek Yetiştirme Yurdunda Öğretmen olarak göreve başladı ve 2004 yılına kadar bu göreve devam etti. 004-2006 yılları arasında Konya Huzurevi YBRM’de Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2006 yılında Konya SHÇEK İl Müdür Yardımcılığı görevine, 2007’de Aile Danışma Merkezi Müdür V. görevine atandı. Halen  aynı görevlerine devam ediyor. Çeşitli dergi ve gazetelerde bazen makaleleri yayınlanmaktadır.

Konya Yazarlar Birliği üyesi, evli ve 3 çocuk babası olan Cemil Paslı, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Daha Fazla İçerik...

Sayfa 6 - 18

6