Pazartesi, Mayıs 27, 2019
Text Size

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar Erh...

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bize bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar ve Erhan Dargeçit beylere teşekk...

Zehra Okullarındaydık..

Zehra Okullarında Eğitimcilerle birlikteydik...

 • ''Yorulmaz Bilginler'' kreşimiz velilerine ''Ailede Sosyal medya ve iletişim'' konulu konferans verdik.

  Cuma, 10 Mayıs 2019 08:21
 • 5. Akşehir Kitap Fuarına katıldık...

  Pazartesi, 06 Mayıs 2019 12:04
 • İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 30 Nisan 2019 08:51
 • İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Çarşamba, 24 Nisan 2019 10:16
 • Zehra Okullarındaydık..

  Pazartesi, 22 Nisan 2019 12:06

Etkinlikler

 

Uşak Üniversitesi İslam Araştırmaları Uygulama Merkezi ile işbirliği yapan Uşak İl Müftülüğü üniversitede 4 Kasım 2014 tarihinde “Haydi Gençler Değerlerimize Sahip Çıkalım” adıyla bir konferans düzenledi.

Üniversite rektörü Prof Dr. Sait Çelik, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan, Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan, akademisyenler ve öğrencilerin katılımına ev sahipliği yapıldı.

Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş açılış konuşmasını yaparken “Haydi Gençler Değerlerimize Sahip Çıkalım” projesi kapsamında farklı farklı etkinlikler tertiplediklerini ifade ederek, Uşak Üniversitesi’nin de ortaklığıyla bu etkinlikler dahilinde üniversitede bu konferansın gerçekleşmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Konferans Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşirken Uzman Cemil Paslı’da konuşmacı olarak yer aldı. Cemil Paslı aile kavramının ehemmiyetinden bahsederken hayatı daha anlamlı kaliteli ve dolu yaşamak için huzur dolu ve mutlu birliktelikler oluşturulması gerekliliğinden de bahsetti. Bir insanın eşiyle beraber bütün bir insan olduğunu belirten Paslı ailelerdeki en büyük problemin “haklı benim” kavgaları olduğunu vurguladı. Haklı değil mutlu olmak istiyorum gibi bir değerimizi unutmamamız gerektiğini de ekledi.

Devamını oku...

Yeteri kadar emzirilmemiş bebeğin, yetişkinliğinde, maddi ve manevi anlamda ağız bölgesini aşırı tatmin etme arayışına girdiği, bu kişilerin madde bağımlılığına daha yatkın olabileceği belirtildi.

Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Danışma Merkezi'nde bugüne kadar yüzlerce kişiyle görüşüldü. Görüşmeler sonrası 2007'den 2011'e kadar yürütülen "Aileye Aile İçinde Yardım Projesi" kapsamında, rahabilite çalışması yapıldı. Anne, baba ve çocuklarla defalarca tek tek yapılan görüşmelerde ilginç sonuçlara ulaşıldı.

Merkezin 6 yıl boyunca müdürlüğünü yapan Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, oral dönemin insan yaşamının ilk yılını kapsadığını söyledi. Bebeğin gelişmesinde oral dönemin büyük önem taşıdığını, birçok problemin ve kişilik yapısının bu erken çocukluk döneminde ortaya çıktığını hatırlatan Paslı, haz alımının ve tatminin yolunda gitmesi ya da gitmemesinin bireylerde derin izler bıraktığını dile getirdi.

Oral dönemde bireyin haz kaynağının ağız olduğuna dikkati çeken Paslı, bu nedenle bebeklerin her şeyi ağızlarına alarak tanımaya çalıştığını aktardı.

Devamını oku...

Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, yeteri kadar emzirilmemiş bebeğin ileride, ağız bölgesini aşırı tatmin etme arayışına girdiğini ve madde bağımlılığına yatkın olabildiğini belirtti. Paslı, "Bebeğin gelişmesinde oral dönemin büyük önem taşır. Yeterli doyuma ulaşamayan kişilerde oburluk, alkol, sigara tiryakiliği, kullanımı gibi haller görülebilir" dedi.

Daha geniş bilgi için: http://www.takvim.com.tr/yasam/2013/09/01/emzirmek-uyusturucudan-koruyor

ORAL FİKSASYON VE ANNE YOKSUNLUĞU http://www.cemilpasli.com/sosyal-hizmet/oral-fiksasyon-ve-anne-yoksunlugu


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başlattığı, "Aileye Aile İçinde Yardım" projesi kapsamında, sorun yaşayan aile ve çocukların karşılaştığı her türlü problem çözüme kavuşturuluyor.

KONYA - METİN BOLAT

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Konya ve Ankara'da başlattığı, daha sonra tüm Türkiye'de uygulamaya başladığı "Aileye Aile İçinde Yardım" projesi kapsamında, sorun yaşayan aile ve çocukların karşılaştığı her türlü problem uzmanlarca verilen destekle çözülüyor.

Konya Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2006 yılında sadece çocuklar üzerine çalışan ve proje üreten Hollanda'daki bir vakıfla "Aileye Aile İçinde Yardım" projesi için çalışmaya başladıklarını söyledi.

Detaylı inceleme ve çalışmanın ardından 2008'de projenin önce Konya ve Ankara'da uygulanmaya başladığını belirten Paslı, projeyle; sorun yaşayan aile ve çocukların eğitilmesinin amaçlandığını dile getirdi.

Proje kapsamında, korunmaya ihtiyacı olan çocuklar ile suça sürüklenmiş çocuklar ve bu çocukların ailelerine yönelik çalışmanın başarılı şekilde yürütüldüğünü ifade eden Paslı, "Oluşturulan uzman ekipler, ailelerle ve çocuklarla birebir görüşüyor. Sorunlar ortadan kaldırılıyor ve çözüm üretiliyor. Çocuğun ve ailesinin sorunları, aile ortamı ve sosyal çevreden kopmadan gideriliyor"

Daha geniş bilgi için :  http://www.aa.com.tr/tr/yasam/284016--her-sey-quot-cocuklar-quot-icin

Paslı, katılımcılara Türk aile yapısı ve ailelerde huzur ortamlarının nasıl sağlanabileceği hakkında bilgiler verdi. MÜSİAD Konya Şubesi Brifing salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Özbuğday, “Başbakanımızın sıkça dile getirdiği gibi Yeni Türkiye’nin inşası, ihyası ve restorasyonu artık ahlak ve medeniyet tasavvuru üzerine yükselecek. Genç MÜSİAD olarak bizler de, Türk toplumunun kalesi olan aile kurumunu ve bu kurumu nasıl daha huzurlu ve mutlu hale getirebileceğimizi daha ayrıntılı bir şekilde dinlemek istedik” dedi. Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. Yeni Türkiye kavramının gerçekten çok tılsımlı bir kavram olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Paslı, “Toplum olarak değişim ve dönüşüm yaşadığımız bu günlerde aile kurumumuz daha ada önem kazanmaktadır. Çünkü toplumları geleceğe taşıyan temel esas ailedir. Aile kavramını sadece anne baba ve çocuklardan ibaret düşünmek de yanlıştır. Önemli olan bu yapının, yapıyı oluşturan bireylere bir şeyler kazandırması ve mutluluğa sevk etmesidir. Evlilik ve aile konusu biz Müslümanlar için ebedi bir bağdır. Aile kavramı karşılıklı saygı ve sevgi temelleri üzerine kurulmalıdır. Eşler birbirlerine karşı hoşgörülü ve anlayışlı olmalıdır. Aile yapımızı Kur-an ve Sünnet çerçevesinde kurarsak ebedi mutluluğa erişebiliriz” ifadelerini kullandı.

Devamını oku...

 

Geleneksel olarak düzenlenen ailelerle Pazar kahvaltısı programımızın sonrasında düzenlenen seminerde Uzm.Cemil Paslı bey'in Aile Huzur ve Mutluluğu için 9 S isimli sunumu vardı.

Paslı;Ailede Huzur ve Mutluluğun sırlarını kitabını da yazdığı 9 S üzerinden anlattı.

Daha Fazla İçerik...

Sayfa 18 - 19

18