Cumartesi, Şubat 16, 2019
Text Size

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Ereğli'de 15 Temmuz Anaokulu Salonunda Veli ve Eğitimcilere Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.    

 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01
 • Emirgazi'de öğretmenlerimizle beraberdik...

  Pazartesi, 24 Eylül 2018 11:06
 • Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Salı, 03 Nisan 2018 09:02

Etkinlikler

Uluslararası Aile Günü etkinlikleri kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Batman Üniversitesi Konferans salonunda konferans düzenlendi.

Konferansa Manisa Soma'da yaşamını yitiren vatandaşlar adına bir dakikalık saygı duruşu ile başlandı. Açılış konuşması yapan İl Müdürü Veysel Direk, ailenin önemine vurgu yaparken, Soma'da yaşamını yitiren vatandaşlara Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diledi. Konferansa Batman Vali Yardımcısı Şener Çağlar, başta olmak üzere birçok kamu kurum kuruluş yöneticisi ve sivil toplum kuruluşu katılım gösterdi. Konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Cemil paslı, ‘Ailenin Huzuru ve Mutluluğu’ konulu sunumunu yaparken, Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Akademisyen Yrd. Doç Dr. Mustafa Hakkı Ertan ise ‘Ailenin Tarihsel Geçmişi’ konulu sunumunu katılımcılarla paylaştılar. Konferansın sonunda konuşmacı ve koruyucu ailelere plaketler Vali Yardımcısı Şener Çağlar ve İl Müdürü Veysel Direk tarafından verilerek, konferans çıkışında Araştırmacı Yazar Cemil Paslı sevenleri için kitaplarını imzalamayı ihmal etmedi

Bozyazı Müftülüğü, "Ailede Huzur ve Mutluluğun Temel Kuralları" konulu bir konferans tertip etti.

Konferansa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdür Yardımcısı, Aile Uzmanı Cemil PASLI konuşmacı olarak katıldı.

Tekeli Mehmet Akif Ersoy Kur'an Kursu Öğreticisi Hafız Mustafa BAĞCI' nın Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra sahneye çıkan İlçe Müftüsü Adem BEBEK, ailenin Cennette kurularak dünyaya taşındığını, bu nedenle ailenin insanların dünyadaki Cenneti olması gerektiğini belirterek, bu müessesenin insanlık tarihi kadar eski olduğunu ve üzerinde Allah'ın hassasiyetle durduğunu söyledi. Ancak, en sağlam kale özelliğinde olan bu yapının zamanla yıprandığını ve sıcaklığını sürekli kaybederek, çok zayıf hale bir geldiğini belirtti. "Bu nedenle içeriği aile olan programları daha sık ve sürekli olarak gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ailenin yerini hiçbir maddi imkân ile doldurmak mümkün olmadığı gibi onsuz huzur bulmak da mümkün değildir" dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan

Devamını oku...

Sayfa 18 - 18

18
Sonraki
Son