Pazar, Şubat 17, 2019
Text Size

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Ereğli'de 15 Temmuz Anaokulu Salonunda Veli ve Eğitimcilere Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.    

 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01
 • Emirgazi'de öğretmenlerimizle beraberdik...

  Pazartesi, 24 Eylül 2018 11:06
 • Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Salı, 03 Nisan 2018 09:02


1.Çocuklarımıza özel ,çocuklarımız için muhakkak zaman ayırmalıyız: Çünkü onların bizim geleceğimiz.Ne güzel söz “evladım iyi neyleyim malı,evladım kötüm neyleyim malı” İşlerim hafiflesin ya da bitsin diye beklemelim.Dünyanın işini hiç kimse bitirememiştir.

2.Bir aile olarak ,aile içi iletişime önem vermeliyiz: Aile içi iletişim ailemizin tüm üyelerine güven ve huzur verir.Yemekleri beraber yiyip,birlikte olmaya                                                        gayret etmeliyiz.

3.Eşimizle mükemmel bir iletişim kurmalıyız: Çocuklarımız için iki başrol oyuncusu bizleriz. Onların ana bilgi kaynağı olduğumuzu unutmamalıyız.

4.Sözlerimizi tutmalıyız: Söz verirken dikkatli olmalıyız.Bir söz verdiysek yerine getirmek için tüm imkanlarımızı zorlamalıyız.Bütün gayretimize rağmen yerine getiremeyeceksek bunu çocuğumuza ikna olacağı şekilde izah etmeliyiz.

5.Çocuklarımızı yetenekli görüp bunu sık sık onlara söylemeliyiz: “Marifet iltifata tabiidir. Müşterisiz meta zayiidir” Çocuklarımıza ne kadar iltifat edersek o kadar kendine güvenleri artar, o kadar kabiliyetleri gelişir.

6.Güçsüzlüğümüzü ve hatalarımızı kabul etmeliyiz: Çocuklarımızın sadece başarılarımız karşısında ne yaptığımızı değil, başarısızlık karşısında da ne yaptığımızı göstermeliyiz. Başarısızlığımızın  dünyanın sonu olmadığını, hayatta herkesin  başarısız olduğu vakitler ,anlar olduğunu öğretmeliyiz.

7.Sevgimizi açıkça çocuklarımıza göstermeli bu konuda cimrilik etmemeliyiz: Çocuklarımıza sevdiğimizi söylemeliyiz.Onlarla güreşmeyi,dokunmayı ,sarılmayı,koklamayı ihmal etmemeliyiz

8.Disiplini elden bırakmamalıyız: Sevmek sevilmek güzel ama hak ettikleri ve gerektiğinde ceza ve mükafat yöntemleri kullanarak sorumluluğu,ciddiyeti,çalışkanlığı öğretmeliyiz.

9.Çocuklarımızın her şeyiyle ilgilenmeli onların farkında olmalıyız:  Çocuklarımızın arkadaşlarını biliyor muyuz. Hedefleri , idealleri neler haberimiz var mı? Haytan ne istiyorlar,ne bekliyorlar bir fikrimiz var mı?

10.Çocuklarımızı , gözlerinin içine bakarak gerçekten dinlemeliyiz: Biz onları onarla değer vererek dinlersek onlarda bizi dinleyecektir.

11.Öfkemizi kontrol etmesini bilmeliyiz: Bazen bir öfke patlamasının onlarda derin izler bırakabileceğini unutmamalıyız.

12.Aynada sıkı sık kendimize bakmalıyız: Kendine sevecen olmayan ailesine karşı sevecen olamaz.Kendine cömert olamayan ailesine cömert olamaz.Onun için kendimizi sık sık gözden geçirmeli kendimizi ihmal etmemeli ,kendimize zaman ayırmalıyız.

Yorumlar (0)

Bu yorumun beslemesine abone olun

Yorum yaz

daha küçük | daha büyük

busy