Salı, Nisan 23, 2019
Text Size

Zehra Okullarındaydık..

Zehra Okullarında Eğitimcilerle birlikteydik...

Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

Selçuk Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (Katum) Müdürlüğünün düzenlediği “Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” k...

İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

Konya Kültürünün işlendiği Koyunoğlu Müzesi İkindi Sohbetlerinde seçkin bir toplulukla "Mevlana ve İletişim" konusunu paylaştık. Gerçekten dinleyi...

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

 • Zehra Okullarındaydık..

  Pazartesi, 22 Nisan 2019 12:06
 • Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

  Çarşamba, 13 Mart 2019 12:05
 • İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 05 Mart 2019 08:34
 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17

Son YazılarımÇocuklara karşı işlenen cinsel taciz ve tecavüz suçlarında  son günlerde artış gözleniyor.Dolayısıyla konu bütün sıcaklığı ile gündemde.Ben de  bu konuda okuyucularımıza bilimsel  bilgiler vermenin uygun olduğunu düşündüm:

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nden Psikolog ve Adli Bilimler Uzmanı Dr. Belma Gölge’nin yaptığı araştırma, cinsel istismar mağdurlarının yüzde 65’inin 18 yaşın altında olduğunu ortaya koydu. Mağdur çocukların yüzde 18’i 0-11 yaş arasında. Yüzde 31’i 12-15, yüzde 16’sı 16-18 yaşlarında. En riskli dönem olan 12-15 arasında çocuğun psikososyal gelişimi şekilleniyor, cinsel merakı artıyor. Dolayısıyla rahatlıkla cinsel eylem içine çekilebiliyor Dr. Gölge, yedi cezaevinde cinsel saldırı suçlusu 102 hükümlüyle yüz yüze görüştü. 52’sinin hedefi çocuklardı. Sonuçları geçen yıl yazdığı "Cinsel Saldırıda Etkili Faktörler ve Suçlu Profili" başlıklı doktora tezinde inceledi. Dr. Gölge "Özgüveni yetersiz, iletişim becerisi gelişmemiş, cinsel istismar konusunda bilgisiz çocuklar daha kolay hedef oluyor" diyor.

Devamını oku...

Âlem-i İslam’ın bu gün çektiği sıkıntılar hepimizin yüreğini sızlatıyor ve bu sıkıntılardan kurtuluş ne zaman gelecek diye muzdarip bir vaziyette dualar ediyoruz. Çünkü Müslümanların yaşadığı musibetler ve felaketler bizleri derinden üzüyor. Bu musibetlerin altında yatan hikmetlerin neler olabileceği yönünde düşüncelere sevk ediyor. Bu musibet ve sıkıntılara kader cihetinden baktığımızda hikmetleri neler olabilir? Bu sorunun cevabı olarak musibetlerin altında yatan hikmetlerin birisinin Hac’daki ihmalin olduğunu öğreniyoruz Bediüzzaman Said Nursi’den. Tabii ki başka hikmetlerde vardır. Ama madem hac mevsimindeyiz konuyu bu açıdan okuyucularımıza aktaralım istedik.

Devamını oku...

Geçen hafta ki yazımda Aktütün karakolu ile Malatya Çocuk Yuvası olayını kıyaslamıştım.Hükümet ,Aktütün ve Diyarbakır’da ki Polis otosuna yönelik saldırı karşısında terör örgütünün varmak istediği sonucu gördü.Terör örgütünün amacı özgürlüklerden geri adım atılmasını sağlayarak bölgenin OHAL şartlarına geri dönmesini sağlamaktır.

Devamını oku...

Anayasa Mahkemesinin Başörtüsü ile ilgili gerekçeli kararı bir kez daha Türkiye’de özgürlüklerin yüksek sesle konuşulmasına sebep oldu.

Türkiye’yi “deli gömleği “ gibi sıkan 82 Anayasasının değişmesi toplumun geniş kesimlerin talebi haline geldi. Bu talebi ilgililerin iyi değerlendirip çağdaş, demokratik, tüm kesimleri kucaklayan özgürlükçü bir anayasa çalışmasına derhal başlamalılar.

Değişim zor bir süreçtir. Geçimlerini statüko ya başlayan bir kısım seçkinler değişimi asla istemezler. Onun için değişim isteyen güçler birleşmelidir.

Devamını oku...

Maddi İktidar Manevi Otorite Rene Guenon’a ait bir kitabın ismi. Kitap geleneksel öğretilerde üzerinde ısrarla durulan dünyevî ve ilâhî düzlemlerin temsilcileri olarak kral-aziz yahut padişah-mürşid modelinin kökenlerini açıklıyor.

Günümüzde iktidar sahibi kişilerin -bu Başbakan, Genelkurmay Başkanı ya da holding patronu olabilir- oldukça sert açıklamalarına şahit oluyoruz. Peki bu iktidar sahiplerinin bu şekilde sert bir üslupla ve yüksek sesle konuşmaları sözlerinin etkisini artırır mı ? Tabii ki hayır.

Devamını oku...

Son günlerde ABD ve Avrupa’dan ekonomi ile başlayan ve diğer alanlara da yayılan birbiri ardına olumsuz haberler geliyor.Peki ne oldu da tüm dünyanın en mutlu, en gelişmiş, en müreffeh ülkelerinden bu haberler gelmeye başladı ?


Bana göre bunun 3 adet temel sebebi var:

Devamını oku...

Aktütün karakolu 5. kez saldırıya uğradı.46 Vatan evladı şehit oldu. Aynı delikten beşinci defa ısırılmak, aynı karakolda 46. şehidi vermek, bir rivayete göre 38. baskını yaşamak hepimizin ağırımıza gidiyor dostlar.

Kamuda çalışanlar bilirler. Kamu çalışanları yaptıkları görev esnasında -ihmal veya kasıt yoluyla olsun her ne suretle olursa olsun- yaptıkları hatalardan dolayı mutlaka hesap verirler ve bedel öderler. Size bir örnek vermek istiyorum.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...
Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

Ağırlığınca duracaksın bazen ...
Tebrik eder. Hayat demek hareket demektir.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunun...
çocuk koruma kanunu ile ilgili bilgi araştırıyorum bende. bu sitede de bilgiler var. ilgilenen a...
GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün59
mod_vvisit_counterDün432
mod_vvisit_counterBu Hafta492
mod_vvisit_counterBu Ay8262
mod_vvisit_counterToplam464322