Pazar, Ekim 21, 2018
Text Size

Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Ereğli'de 15 Temmuz Anaokulu Salonunda Veli ve Eğitimcilere Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.    

Akademik Bakış'ta ''Kök Hücre Üretim Merkezi Aile''yi konuştuk..

Gökhan Kırlangıç kardeşimin hazırlayıp sunduğu Ribar Fm'de yayınlanan Akademik Bakış'ta ''Kök Hücre Üretim Merkezi Aile''yi konuştuk.

Radyo Gençlikte 'Canefşan' programına konuk olduk...

Radyo Gençlikte Filiz Akman'ın hazırlayıp sunduğu 'Canefşan' programında 'Aile' yi konuştuk..

 • Emirgazi'de öğretmenlerimizle beraberdik...

  Pazartesi, 24 Eylül 2018 11:06
 • Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Salı, 03 Nisan 2018 09:02
 • Akademik Bakış'ta ''Kök Hücre Üretim Merkezi Aile''yi konuştuk..

  Perşembe, 08 Mart 2018 14:52
 • Radyo Gençlikte 'Canefşan' programına konuk olduk...

  Cuma, 02 Şubat 2018 14:02
 • Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans Öğrencileriyle Ders Yaptık...

  Çarşamba, 27 Aralık 2017 14:54

Son Yazılarım“Din nasihattir (samimiyettir)”, “Ya göründüğün gibi ol. Ya olduğun gibi görün”

Günümüz insanının en önemli sosyal problemlerinden birisi maalesef “kendi” olmaması, ”kendi” gibi davranmaması, başkalarına özenerek başkalarını taklit ederek yaşamasıdır.Bu özenti ve taklit insan gibi her biri başka bir alem olan ve muhteşem özgün eserler üretebilecek mükemmel makineyi bir anda değersiz başkalarını taklit eden fotokopi makinesine çeviriyor.

Devamını oku...

Toplumun en önemli  dinamiği aile kurumudur. Dünyada bu konuda tam bir fikir birliği var. Ama bu gün özellikle batı alemi ve bizim  toplumumuzda  boşanmaların önüne geçemiyoruz. Boşanmaların olmaması için aile temellerinin sağlam atılması gerekir. Ve bu  önemli yapının muhafazası bir millet için her şeyden daha önemlidir.

 

Aile kurumu içinde sevgi ve şefkatin önemli bir yer tuttuğu bir gerçek. Sevgi ve şefkat ihtiyacı, fiziksel ihtiyacın her zaman üstündedir. Her şey sevgi ile başlayıp sevgi ile bitiyor. “Hırsızlık yapan çocuk annesini arar” sözü sevginin ne kadar önemli ve sevgisizliğin ne kadar ciddi sonuçları olduğunu çarpıcı biçimde anlatıyor. Ailenin kurulması ve devamıyla alakalı bazı önemli noktalar şunlar:

Devamını oku...

Aileler kendilerine çeki düzen verdiklerinde toplumda kendine çeki düzen vermiş olacaktır.(Konfüçyüs)

Aile toplumun temelidir. Dolayısıyla sağlıklı bir toplum ancak sağlıklı ailelerden oluşur. Tüm dünya da bu konuda tam bir görüş birliği vardır. Toplumda boşanmalar artıyor. Toplumun temelini sarsan bu gelişmeler sosyal bilimcileri çözüm aramaya yöneltiyor.

Devamını oku...

“Bütün müminler kardeştir.” Hepimizin bildiği, inandığı iman ettiği bir gerçek. Ama bir duvarın parçaları gibi omuz omuza vermiş, kardeşini -daha fazla ihtiyaç sahibi olsa da- kendisine tercih eden bir kardeşlik anlayışı ,kolay oluşmuyor.

Müslümanlar her fiillerinde olduğu gibi kardeşlik binasının tesisinde de üç “saç ayağı” diyebileceğimiz , üç hakikate çok önem vermeliler.

Devamını oku...

Ben toplumda ailenin ,ailede de annenin lokomotif güç olduğuna inananlardanım dostlar.Bu anlamda kadın bir toplumda en belirleyici faktör bana göre.

Tarihe geçmiş, insanlığa yön veren insanların annelerini araştırdığımızda bunu açıkça görürüz. Evet içinizden geçen itirazları duyuyor gibiyim. Ama tüm sizin örnek olarak vereceğiniz “baba” ları yetiştiren de “anne” lerdir.

Bizler millet olarak kadınlarımızı daima yanımızda bir “eş”, bir “hayat arkadaşı” , birbirimizi tamamlayan bir mükemmel “yoldaş” olarak gördük.

Devamını oku...

Ülkemizin AB ile üye olma müzakerelerinde karşısında duran önemli konulardan birisi de “Alevilik “ konusudur. Yüzyıllardır aynı coğrafyada yaşayan bu insanlarımızı herkes kendi zaviyesinden bakarak farklı konumlandırıyor.

Bünyesine katmak istediği ülkelerde ciddi sosyal problemler istemeyen AB Alevilik konusunun çözümünü dayatıyor. Zaten Avrupa ülkelerinde yaşayan Alevi vatandaşlarımız vasıtasıyla bu sorunu yakından tanıyor.

Devamını oku...

Bunun en güzel cevabı gazete her şey için okunurdur. Yani gazete öyle gazete olmalıdır ki sabah doğacak olan  güneşe insanın ihtiyacını hissetmesi ve onu ümitle beklemesi gibi entelektüel bir insanda sabah gelecek gazetesini o istekle beklemelidir.

Gazete insanın bilgi dünyasındaki her konuya hitap etmelidir. İnsandaki tüm duyguları doyurmalı , tüm hisler okşamalıdır. Gazete , hem insandaki tüm duygu ve hisleri beslerken hem de aile ve toplumdaki tüm kesimlere hitap etmelidir.Yani gazetede aile ve toplumdaki küçük büyük , avam havas , köylü kentli herkes kendine hitap eden kendini ilgilendiren , aydınlatan bir şeyler bulmalıdır.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...
Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
Türklerin Müslüman Olmasının N...
winknnnnnnnnnnnnnn çok güzeeeeeeeeeeeelllllllllllllllll olmuşş
Türklerin Müslüman Olmasının N...
smiley çok güzel olmuş elinize sağlık.

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün139
mod_vvisit_counterDün208
mod_vvisit_counterBu Hafta2106
mod_vvisit_counterBu Ay5516
mod_vvisit_counterToplam399070