Pazartesi, Mayıs 27, 2019
Text Size

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar Erh...

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık. Bize bu imkanı sağlayan Ahmet Baydar ve Erhan Dargeçit beylere teşekk...

Zehra Okullarındaydık..

Zehra Okullarında Eğitimcilerle birlikteydik...

 • ''Yorulmaz Bilginler'' kreşimiz velilerine ''Ailede Sosyal medya ve iletişim'' konulu konferans verdik.

  Cuma, 10 Mayıs 2019 08:21
 • 5. Akşehir Kitap Fuarına katıldık...

  Pazartesi, 06 Mayıs 2019 12:04
 • İdeal Yurtlarında bu kez ülkemizde misafirimiz olan beyefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 30 Nisan 2019 08:51
 • İdeal Yurtlarında hanımefendilerle ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Çarşamba, 24 Nisan 2019 10:16
 • Zehra Okullarındaydık..

  Pazartesi, 22 Nisan 2019 12:06

Son YazılarımMuhsin BAŞKAN:Muhsin Yazıcıoğlu, 19 Mart günü partisinin Karaman Seçim Bürosu’nda şunları söylemişti: “Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Allah’ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette Allah, bize ‘Niye iktidar olmadın’ diye sormayacak. Sorsa da ‘Vermediniz’ diyeceğiz.”

Devamını oku...

Pazar günü seçim var. Yerel yöneticilerimiz belirlenecek.Yerel yöneticiliğin bizde ki “eskimeyen “ ismi “şehreminlik”. Yani şehrin emini. Bu anlamda yerel yöneticinin görev alanına her iş girebiliyor.Diğer Kamu ve Stk lardan geride kalan tüm görevler yerel yönetimin görev tarifinin içerisinde diyebiliriz.Böyle zor,hassas, bir o kadar da kıymetli göreve talip insanların göreve gelmeden kendilerini bağlayıcı bir kısım prensipler edinmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Devamını oku...

18-24 Mart arası ülkemizde “Yaşlıya Saygı Haftası” olarak kutlanıyor. Evet… Yaşlılık hepimiz için herkes için bir final. İnsanız ya yaşlanacağız.Ya da… Genç olarak ölmek istemediğimize göre herkesin yaşamak istediği bir final.Yaşlılık aynı zamanda bir hasat mevsimi.Hani tarlaya ürünü ekersiniz,sularsınız emek verirsiniz ve ürünü sabırsızlıkla beklersiniz ya işte O dur yaşlılık.Her kemal ve Cemal sahibi kendi cemal ve kemalini görmek ve göstermek ister ya , işte bu eylemin en güzel zamanıdır yaşlılık.Şiirde  mahlasınızın da zikredildiği en güzel son dörtlüktür yaşlılık.

Devamını oku...

Çamura yatmak: Eylem olarak . Borcunu ödememek , sözünü yerine getirmemek

Deyim olarak : Daha önceden, yapmaya söz verdiği işler için çeşitli bahaneler ileri sürerek vazgeçmeye çabalamak.

Evet.Eylem ve deyim anlamıyla toplumda maalesef yaygın bir davranış “çamura yatmak”. Ama dinimiz “çamura yatmayı” münafıklığın alametlerinden kabul ediyor. Münafıklığın alameti üçtür.

Devamını oku...

İki taraf da, ne modern ileri aydın ve ne de gelenekçi, eski dindar aydın, hiç biri gelenekten gelenle İslam’ın getirdiklerini tam anlamıyla birbirinden ayıramıyor.

Niçin bu ikisini birbirind

8 Mart Dünya Kadınlar günü farklı etkinliklerle kutlandı. Bir kez daha nüfusumuzun % 50 sini teşkil eden kadınlarımız ile ilgili gündem oluştu. Tabii ki klasik bir söylem olsa da bu günlerde yapılan etkinliklerin,söylenen sözlerin tüm yıla yayılması hepimizin ortak dileğidir.

Devamını oku...

Muhsin Çelebi çok akıllı bir insandı. Merde namerde muhtaç olmayacak kadar serveti vardı. Çamlıca ormanının arkasında büyük bir mandıra ile büyük çiftliğini işletir, namusuyla yaşar, kimseye eyvallah etmezdi. Fukaraya,zayıflara,gariplere bakar,sofrasında misafir hiç eksik olmazdı. Dindardı.Ama mutaassıp değildi. Din ,millet, padişah aşkını kalbinde duyanlardandı. Devletin büyüklüğünü ,anlardı.Yegane mefkuresi,”Allah’tan başka kimseye secde etmemek kula kul olmamak” tı. İlmi ,kemali herkesçe malumdu.İbni Kemal ondan bahsederken “beni okutur” derdi.

Devamını oku...

Binanın sağlamlığı temeli, ağacın gücü kökü, insanın kuvveti nesli, asaleti, milletlerin potansiyeli mazisinden, tarihinden kaynaklanır.

Mazi bir millet için çok önemlidir. Mazisi olmayanın müstakbeli yoktur.

O halde mazi nedir ?

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...
Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

Ağırlığınca duracaksın bazen ...
Tebrik eder. Hayat demek hareket demektir.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunun...
çocuk koruma kanunu ile ilgili bilgi araştırıyorum bende. bu sitede de bilgiler var. ilgilenen a...
GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün246
mod_vvisit_counterDün298
mod_vvisit_counterBu Hafta246
mod_vvisit_counterBu Ay7118
mod_vvisit_counterToplam474527