Salı, Nisan 23, 2019
Text Size

Zehra Okullarındaydık..

Zehra Okullarında Eğitimcilerle birlikteydik...

Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

Selçuk Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (Katum) Müdürlüğünün düzenlediği “Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” k...

İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

Konya Kültürünün işlendiği Koyunoğlu Müzesi İkindi Sohbetlerinde seçkin bir toplulukla "Mevlana ve İletişim" konusunu paylaştık. Gerçekten dinleyi...

Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ''İş Hayatında İletişim, Aile İçi Huzurun Dinamikleri, İş ve Aile Ahlakı'' konularında sunum yaptık.YK Baş...

 • Zehra Okullarındaydık..

  Pazartesi, 22 Nisan 2019 12:06
 • Kadınlarda Sağlıklı Yaşlanma” konulu panelde ''Kadın ve Medya Algısı''nı anlattım.

  Çarşamba, 13 Mart 2019 12:05
 • İkindi Sohbetlerinde ''Mevlana ve İletişim'' konusunu paylaştık.

  Salı, 05 Mart 2019 08:34
 • Askon Konya ekibiyle başarı ve mutluluğun şifrelerini paylaştık.

  Pazartesi, 24 Aralık 2018 14:06
 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17

Son Yazılarım1993-1994 yılları arasında İstanbul ‘da bir grup gazeteci-yazar arkadaşım “Yeni Zemin” dergisini çıkardılar. Dergi 18 sayı yayın hayatına devam etti.18. sayısını 1994 Mayısında çıkardı. Maddi imkansızlıktan dolayı 19. sayısı çıkarılamadı.

Yeni Zemin dergisi çok önemli konuları gündeme taşıdı. Türkiye’nin ilerlemesi,gelişmesi için yapması gerekenleri işledi.Dergi yazarları, gündeme getirdiği konuların çözümlerini de sundu.Bu sorunların çözülmesi durumunda Türkiye’nin Dünyanın en saygın güçlü ülkelerinden birisi olacağı hususunun altı çizildi.

Peki 1994 den 2009 a ,yani bu güne aldığımız mesafe nedir ?

Devamını oku...

Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat Fakültesi, Haseki ve diğer enstitülerin klasik, daha çok kişinin şahsi ibadetiyle alakalı olan konulardan toplumsal, sosyal konuları ele alması takdir edilecek bir husus. İşci hakları, kadın hakları,fikir ve düşünce özgürlüğü, Alevilik, Dezavantajlı kesimler ve Din’in onlara bakışı, kan verme, organ bağışı, camilerin sosyal kültürel merkezler haline getirilmesi, camilerde ve Fakültelerde çok farklı branşlarda insanlara cemaate hitap etme imkanlarının verilmesi gibi.Mesela:Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Aile” yi merkeze alan bir dizi etkinlik kararı alması ,S.Ü. İlahiyat Fakültesi’nin Alevilik konulu seminerleri, Din Eğitimi üzerine sempozyum düzenlemesi ve buna Huzurevleri ve Yetiştirme Yurtlarındaki Din Eğitimi konusunu dahil etmesini alkışlıyorum.

Devamını oku...

Muhsin Başkan, simasıyla, edasıyla, hayatıyla, duruşuyla, her şeyiyle tam olarak Anadolu’yu temsil ediyordu. Bu toprakların insanı, delikanlısı,  yiğidi, adamı nasıl olur ? sorusunun “etrafını camii, ağyarını mani” tek kelimelik cevabı Muhsin Başkandır.

Devamını oku...

Çok anlamlı, manidar, birçok dersi içerisinde barındıran bir seçim süreci yaşadık. Bence seçim ve seçimle ilgili yapılan farklı yorumlar bir “eser” de kayıt altına alınmalı ve siyaset okullarında okutulmalı. Çünkü demokrasinin gerçek efendisi olan millet bir akademisyen edasıyla tüm siyasilere mükemmel, “etrafını cami, ağyarını mani” bir ders verdi.

Devamını oku...

Milletimiz bir kez daha büyüklüğünü gösterdi. Bir kısım zorluklara rağmen büyük bir çoğunlukla demokrasi şölenine katıldı. Olgunluk içerisinde 48 milyon sandığa gitti ve sonucu saygıyla karşıladı.Politikacıların önüne öyle bir siyasi tablo koydu ki ders almayan kalmasın.

Devamını oku...

Muhsin BAŞKAN:Muhsin Yazıcıoğlu, 19 Mart günü partisinin Karaman Seçim Bürosu’nda şunları söylemişti: “Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Allah’ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette Allah, bize ‘Niye iktidar olmadın’ diye sormayacak. Sorsa da ‘Vermediniz’ diyeceğiz.”

Devamını oku...

Pazar günü seçim var. Yerel yöneticilerimiz belirlenecek.Yerel yöneticiliğin bizde ki “eskimeyen “ ismi “şehreminlik”. Yani şehrin emini. Bu anlamda yerel yöneticinin görev alanına her iş girebiliyor.Diğer Kamu ve Stk lardan geride kalan tüm görevler yerel yönetimin görev tarifinin içerisinde diyebiliriz.Böyle zor,hassas, bir o kadar da kıymetli göreve talip insanların göreve gelmeden kendilerini bağlayıcı bir kısım prensipler edinmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...
Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

Ağırlığınca duracaksın bazen ...
Tebrik eder. Hayat demek hareket demektir.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunun...
çocuk koruma kanunu ile ilgili bilgi araştırıyorum bende. bu sitede de bilgiler var. ilgilenen a...
GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün35
mod_vvisit_counterDün432
mod_vvisit_counterBu Hafta468
mod_vvisit_counterBu Ay8238
mod_vvisit_counterToplam464298