Cumartesi, Kasım 17, 2018
Text Size

Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

M. Hasan Sert İlkokulunda Velilerle 'İletişim' ve yardımcıları 'Sevgi ve Sabır' konusunu paylaştık...

Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Ereğli'de 15 Temmuz Anaokulu Salonunda Veli ve Eğitimcilere Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.    

Akademik Bakış'ta ''Kök Hücre Üretim Merkezi Aile''yi konuştuk..

Gökhan Kırlangıç kardeşimin hazırlayıp sunduğu Ribar Fm'de yayınlanan Akademik Bakış'ta ''Kök Hücre Üretim Merkezi Aile''yi konuştuk.

 • Muhabbethane'de Gençlerle ''Huzurun Anahtarı''nı konuştuk...

  Salı, 13 Kasım 2018 08:17
 • Mehmet Hasan Sert llkokulunda Velilerle 'İletişim'i paylaştık...

  Perşembe, 25 Ekim 2018 09:01
 • Emirgazi'de öğretmenlerimizle beraberdik...

  Pazartesi, 24 Eylül 2018 11:06
 • Ereğli'de Çocuk ihmal ve istismarı üzerine konuştuk.

  Salı, 03 Nisan 2018 09:02
 • Akademik Bakış'ta ''Kök Hücre Üretim Merkezi Aile''yi konuştuk..

  Perşembe, 08 Mart 2018 14:52

Son Yazılarım29 Martta  yerel yönetici olmak isteyenlerin isimleri açıklanmaya devam ediyor.Emirlik, idarecilik,şehreminlik (belediye başkanlığı) çok kıymetli ve önemli görevler.Önemli olduğu kadar aynı zamanda sorumluluğu büyük makamlar.

Seçimden önce bu işe soyunan kardeşlerimize  bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum.Hani çeşmeye su doldurmaya gidenler için testinin önemini önceden hatırlatma misali:

Devamını oku...

İlköğretim 8. Sınıfta öğrenimine devam eden oğlum Mustafa’yla birlikte son günlerin popüler belgesel filmi “MUSTAFA” yı izlemeye gittim.

Mükemmel bir eser. Can DÜNDAR’ ı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Film tarihi gerçekleri bütün gerçekliğiyle sinema perdesine aktarmış. Filmi izledikten sonra bu tarihi gerçekliklerden kendi zaviyemden en uygun “ibretlik bir ders” nasıl çıkarabilirim diye düşümdüm. Çünkü tarihten ibret almak ,tarih okumanın en önemli faydasıdır.Kendi zaviyem derken yazılarımda sosyal hizmetlere yönelik, özellikle aileye yönelik yoğunlaştığımı okurlarım bilirler.

Devamını oku...

Çocuklara karşı işlenen cinsel taciz ve tecavüz suçlarında  son günlerde artış gözleniyor.Dolayısıyla konu bütün sıcaklığı ile gündemde.Ben de  bu konuda okuyucularımıza bilimsel  bilgiler vermenin uygun olduğunu düşündüm:

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nden Psikolog ve Adli Bilimler Uzmanı Dr. Belma Gölge’nin yaptığı araştırma, cinsel istismar mağdurlarının yüzde 65’inin 18 yaşın altında olduğunu ortaya koydu. Mağdur çocukların yüzde 18’i 0-11 yaş arasında. Yüzde 31’i 12-15, yüzde 16’sı 16-18 yaşlarında. En riskli dönem olan 12-15 arasında çocuğun psikososyal gelişimi şekilleniyor, cinsel merakı artıyor. Dolayısıyla rahatlıkla cinsel eylem içine çekilebiliyor Dr. Gölge, yedi cezaevinde cinsel saldırı suçlusu 102 hükümlüyle yüz yüze görüştü. 52’sinin hedefi çocuklardı. Sonuçları geçen yıl yazdığı "Cinsel Saldırıda Etkili Faktörler ve Suçlu Profili" başlıklı doktora tezinde inceledi. Dr. Gölge "Özgüveni yetersiz, iletişim becerisi gelişmemiş, cinsel istismar konusunda bilgisiz çocuklar daha kolay hedef oluyor" diyor.

Devamını oku...

Âlem-i İslam’ın bu gün çektiği sıkıntılar hepimizin yüreğini sızlatıyor ve bu sıkıntılardan kurtuluş ne zaman gelecek diye muzdarip bir vaziyette dualar ediyoruz. Çünkü Müslümanların yaşadığı musibetler ve felaketler bizleri derinden üzüyor. Bu musibetlerin altında yatan hikmetlerin neler olabileceği yönünde düşüncelere sevk ediyor. Bu musibet ve sıkıntılara kader cihetinden baktığımızda hikmetleri neler olabilir? Bu sorunun cevabı olarak musibetlerin altında yatan hikmetlerin birisinin Hac’daki ihmalin olduğunu öğreniyoruz Bediüzzaman Said Nursi’den. Tabii ki başka hikmetlerde vardır. Ama madem hac mevsimindeyiz konuyu bu açıdan okuyucularımıza aktaralım istedik.

Devamını oku...

Geçen hafta ki yazımda Aktütün karakolu ile Malatya Çocuk Yuvası olayını kıyaslamıştım.Hükümet ,Aktütün ve Diyarbakır’da ki Polis otosuna yönelik saldırı karşısında terör örgütünün varmak istediği sonucu gördü.Terör örgütünün amacı özgürlüklerden geri adım atılmasını sağlayarak bölgenin OHAL şartlarına geri dönmesini sağlamaktır.

Devamını oku...

Anayasa Mahkemesinin Başörtüsü ile ilgili gerekçeli kararı bir kez daha Türkiye’de özgürlüklerin yüksek sesle konuşulmasına sebep oldu.

Türkiye’yi “deli gömleği “ gibi sıkan 82 Anayasasının değişmesi toplumun geniş kesimlerin talebi haline geldi. Bu talebi ilgililerin iyi değerlendirip çağdaş, demokratik, tüm kesimleri kucaklayan özgürlükçü bir anayasa çalışmasına derhal başlamalılar.

Değişim zor bir süreçtir. Geçimlerini statüko ya başlayan bir kısım seçkinler değişimi asla istemezler. Onun için değişim isteyen güçler birleşmelidir.

Devamını oku...

Maddi İktidar Manevi Otorite Rene Guenon’a ait bir kitabın ismi. Kitap geleneksel öğretilerde üzerinde ısrarla durulan dünyevî ve ilâhî düzlemlerin temsilcileri olarak kral-aziz yahut padişah-mürşid modelinin kökenlerini açıklıyor.

Günümüzde iktidar sahibi kişilerin -bu Başbakan, Genelkurmay Başkanı ya da holding patronu olabilir- oldukça sert açıklamalarına şahit oluyoruz. Peki bu iktidar sahiplerinin bu şekilde sert bir üslupla ve yüksek sesle konuşmaları sözlerinin etkisini artırır mı ? Tabii ki hayır.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...
Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
GECE GEZME EHLİYETİ
Hiç bir kültür ve dinde olamayacak bir uygulama #aile dibine konulan dinamittir #6284yasa delilsi...
Türklerin Müslüman Olmasının N...
winknnnnnnnnnnnnnn çok güzeeeeeeeeeeeelllllllllllllllll olmuşş
Türklerin Müslüman Olmasının N...
smiley çok güzel olmuş elinize sağlık.

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün13
mod_vvisit_counterDün353
mod_vvisit_counterBu Hafta3091
mod_vvisit_counterBu Ay6764
mod_vvisit_counterToplam408782