Salı, Mart 02, 2021

Text Size

Son YazılarımGeçen hafta ki yazımda Aktütün karakolu ile Malatya Çocuk Yuvası olayını kıyaslamıştım.Hükümet ,Aktütün ve Diyarbakır’da ki Polis otosuna yönelik saldırı karşısında terör örgütünün varmak istediği sonucu gördü.Terör örgütünün amacı özgürlüklerden geri adım atılmasını sağlayarak bölgenin OHAL şartlarına geri dönmesini sağlamaktır.

Devamını oku...

Anayasa Mahkemesinin Başörtüsü ile ilgili gerekçeli kararı bir kez daha Türkiye’de özgürlüklerin yüksek sesle konuşulmasına sebep oldu.

Türkiye’yi “deli gömleği “ gibi sıkan 82 Anayasasının değişmesi toplumun geniş kesimlerin talebi haline geldi. Bu talebi ilgililerin iyi değerlendirip çağdaş, demokratik, tüm kesimleri kucaklayan özgürlükçü bir anayasa çalışmasına derhal başlamalılar.

Değişim zor bir süreçtir. Geçimlerini statüko ya başlayan bir kısım seçkinler değişimi asla istemezler. Onun için değişim isteyen güçler birleşmelidir.

Devamını oku...

Maddi İktidar Manevi Otorite Rene Guenon’a ait bir kitabın ismi. Kitap geleneksel öğretilerde üzerinde ısrarla durulan dünyevî ve ilâhî düzlemlerin temsilcileri olarak kral-aziz yahut padişah-mürşid modelinin kökenlerini açıklıyor.

Günümüzde iktidar sahibi kişilerin -bu Başbakan, Genelkurmay Başkanı ya da holding patronu olabilir- oldukça sert açıklamalarına şahit oluyoruz. Peki bu iktidar sahiplerinin bu şekilde sert bir üslupla ve yüksek sesle konuşmaları sözlerinin etkisini artırır mı ? Tabii ki hayır.

Devamını oku...

Son günlerde ABD ve Avrupa’dan ekonomi ile başlayan ve diğer alanlara da yayılan birbiri ardına olumsuz haberler geliyor.Peki ne oldu da tüm dünyanın en mutlu, en gelişmiş, en müreffeh ülkelerinden bu haberler gelmeye başladı ?


Bana göre bunun 3 adet temel sebebi var:

Devamını oku...

Aktütün karakolu 5. kez saldırıya uğradı.46 Vatan evladı şehit oldu. Aynı delikten beşinci defa ısırılmak, aynı karakolda 46. şehidi vermek, bir rivayete göre 38. baskını yaşamak hepimizin ağırımıza gidiyor dostlar.

Kamuda çalışanlar bilirler. Kamu çalışanları yaptıkları görev esnasında -ihmal veya kasıt yoluyla olsun her ne suretle olursa olsun- yaptıkları hatalardan dolayı mutlaka hesap verirler ve bedel öderler. Size bir örnek vermek istiyorum.

Devamını oku...

Bayramlar adı üzerinde bayram.

Bir aylık sabır sınavının diploma

ve takdirname töreni .

Herkes yaş için ayrı bir anlam taşır bayram.

Dede-nine, baba-anne , abi-abla için.

Devamını oku...

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu günahlardan bağışlanmak olan Ramazan ayının son günlerindeyiz. Yani final oruçlarını tutuyor, sahurlara kalkıyor, hatimlerimizin son cüzlerini okuyoruz.

 

Peki Ramazan orucu bizde nasıl bir değişiklik yaptı. Ramazan ayına başladığımız 1 eylül tarihi ile bu gün arasında bizde ne gibi değişiklikler oldu. Başımızı iki elimizin arasına alıp bu muhasebeyi yapmanın tam zamanı dostlar.

 

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...

Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

Yelkenleriniz sabit mi?/Are your sa...
Abi yazılarınızı takip ediyorum. Allah razı olsun. İstifade ediyorum İnşallah.
Türklerin Müslüman Olmasının N...
elinize sağlık çok işime yarayacağını düşünüyorum
Ağırlığınca duracaksın bazen ...
Tebrik eder. Hayat demek hareket demektir.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunun...
çocuk koruma kanunu ile ilgili bilgi araştırıyorum bende. bu sitede de bilgiler var. ilgilenen a...
GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün23
mod_vvisit_counterDün143
mod_vvisit_counterBu Hafta414
mod_vvisit_counterBu Ay414
mod_vvisit_counterToplam683835