Pazar, Ocak 17, 2021

Text Size

Son YazılarımMuhsin Çelebi çok akıllı bir insandı. Merde namerde muhtaç olmayacak kadar serveti vardı. Çamlıca ormanının arkasında büyük bir mandıra ile büyük çiftliğini işletir, namusuyla yaşar, kimseye eyvallah etmezdi. Fukaraya,zayıflara,gariplere bakar,sofrasında misafir hiç eksik olmazdı. Dindardı.Ama mutaassıp değildi. Din ,millet, padişah aşkını kalbinde duyanlardandı. Devletin büyüklüğünü ,anlardı.Yegane mefkuresi,”Allah’tan başka kimseye secde etmemek kula kul olmamak” tı. İlmi ,kemali herkesçe malumdu.İbni Kemal ondan bahsederken “beni okutur” derdi.

Devamını oku...

Binanın sağlamlığı temeli, ağacın gücü kökü, insanın kuvveti nesli, asaleti, milletlerin potansiyeli mazisinden, tarihinden kaynaklanır.

Mazi bir millet için çok önemlidir. Mazisi olmayanın müstakbeli yoktur.

O halde mazi nedir ?

Devamını oku...

İstiklal Savaşımızın en önde gelen kahramanlarından hemşehrimiz Kazım Karabekir Paşa herkesin malumu askeri başarılarının yanında bu gün sosyal hizmetlerin konusu olan yetim çocuklara yönelik yaptığı çalışmalarla tanınır.

1. Dünya savaşından itibaren bulunduğu şarkta 4000 erkek 2000 kız 6000 yetim, kimsesiz çocuğa oluşturduğu bakım ve eğitim kurumları vasıtası ile kucak açmıştır. Hizmetlerini kendi kalemiyle yazdığı “Çocuk Davamız” isimli 2 ciltlik eserinde anlatmıştır.(Çocuk Davamız,Emre Yay,İst.) Yapılan örnek ve mükemmel çalışmaları öğrenmek isteyenler esere müracaat edebilirler.Ben burada kimsesiz ve bakıma muhtaç çocukların bakımı ve eğitiminin önemi ile ilgili sözlerini aktarmak istiyorum.

Devamını oku...

Bir milletin hayatında “dil” çok önemlidir. Çünkü insanlar birbiriyle “dil” vasıtasıyla anlaşır. Dil ise kavramlardan oluşur. Manalar kavramlar vasıtasıyla insanlar tarafından bir diğerine aktarılır. Geçmiş ile gelecek arasındaki köprü “dil” dir.

Ülkemizde ciddi anlamda bir kavram kargaşası yaşanmaktadır. Adeta kavramlar kasıtlı olarak tersinden okunarak millette zihin kargaşası oluşturulmaktadır.100 yıl önce kendi dilinde yazılmış bir eseri anlayamayan bizden başka millet yoktur. Bu gün gençler 1980 ler de yazılan eserleri anlamakta zorlanmak ta , 1940 lar da yazılan eserleri anlamamaktadır.

Devamını oku...

Pazar günü basın mensuplarını Bera otele davet eden Refik Başkan bir basın toplantısıyla Meram Belediye başkanlığında geçirdiği 5 yılını paylaştı bizlerle.

Refik Başkan önceden hazırladığı ve rakamlarla desteklediği “sunu “ eşliğinde anlattı 5 yıllık başkanlık dönemini.

Belediye başkanlığındaki yaptığı faaliyetler ve başarılı olup olmadığı hususu tabii ki tartışılabilir bir konu. Bu kişiden kişiye değişebilen farklı insanların, farklı yorumlar getirdiği ,getirebileceği bir alan.

Ben kendi açımdan Refik Başkan’ın 1 saati aşan konuşmasından siyaset adına çıkardığım dersleri okuyucularım ile paylaşmak istiyorum. Ve bu derslerin siyaseti düşünen herkes için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Devamını oku...

Davos’ta yaşananlar farklı açılardan ele alındı. Alınmaya da devam edilecek. Çünkü Davos’ta yaşanan panelin sonu, çok alışık olmadığımız “ezber bozan” diyebileceğimiz şekilde cereyan etti.

Peki ne oldu da böyle oldu ?

Devamını oku...

Bu yazıyı yazdığımda israil’in  Gazze’ye saldırısının üzerinden 3 hafta geçmişti. Çoğu çocuk ve  kadın 1300 e yakın şehit var. Ve taraflar ateşkes ilan etti.

15 Şubat 2009 da 40 yaşında olacağım. Bütün ömrüm boyunca Filistin’deki Müslümanların acı haberleri hiç eksik olmadı. Filistin’e zaman zaman Afganistan, Doğu Türkistan, Bosna, Irak, Açe gibi farklı İslam coğrafyalarından gelen “acı” haberler eşlik etti.

Devamını oku...

Daha Fazla İçerik...

Anket

Sizce toplumun en önemli problemi nedir?

Son Yorumlar

Yelkenleriniz sabit mi?/Are your sa...
Abi yazılarınızı takip ediyorum. Allah razı olsun. İstifade ediyorum İnşallah.
Türklerin Müslüman Olmasının N...
elinize sağlık çok işime yarayacağını düşünüyorum
Ağırlığınca duracaksın bazen ...
Tebrik eder. Hayat demek hareket demektir.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunun...
çocuk koruma kanunu ile ilgili bilgi araştırıyorum bende. bu sitede de bilgiler var. ilgilenen a...
GECE GEZME EHLİYETİ
Sadece şiddet olunca değil. Kadına hiç bir şey yapmasan bile sana iftira attığı takdirde uza...

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün130
mod_vvisit_counterDün132
mod_vvisit_counterBu Hafta2241
mod_vvisit_counterBu Ay3698
mod_vvisit_counterToplam674781